Primera Division: Mistrzostwo dla Realu odłożone

W ostatnim meczu 34. kolejki kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu nie mogli narzekać na brak emocji. Spotkanie Realu Madryt z Athletic Bilbao było niezwykle interesujące, a Królewscy pokazali mistrzowską klasę, wygrywając 3:0.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Mecz rozpoczął się świetnie dla gospodarzy, którzy już w 15. minucie po ostrzeliwaniu bramki golkipera Basków, w końcu umieścili piłkę w siatce. Na listę strzelców wpisał się Javier Saviola. Później emocji nie brakowało, a każda ze stron starała się skutecznie zaatakować. Jeszcze przed przerwą najlepszej okazji dla gości nie wykorzystał Garmendia, który miał rzut karny, ale nie wygrał rywalizacji z Ikerem Casillasem.

W drugiej części gry poziom gry się nie obniżył, a kibice mogli obejrzeć jeszcze dwie bramki swoich pupilów. W ciągu kilku minut akcje Arjena Robbena z Gonzalo Higuainem zakończyły się trafieniami. Piłkarze Athletic nie prezentowali się dużo słabiej od swoich rywali, jednak tego dnia nikt nie mógłby powstrzymać ataków Królewskich.

W 34. kolejce swoje spotkanie wygrało Villarreal, dlatego koronacja Blancos została odłożona. Najprawdopodobniej piłkarze ze stolicy przypieczętują tryumf już w przyszłym tygodniu.

Real Madryt - Athletic Bilbao 3:0 (1:0)
1:0 - Saviola 14'
2:0 - Robben 74'
3:0 - Higuain 76'