Polak trafił na zapleczu Bundesligi. Gol na otarcie łez

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Jastrzembski w akcji
Getty Images / Frederic Scheidemann / Na zdjęciu: Jastrzembski w akcji

Dennis Jastrzembski ustalił wynik mecz z SC Paderborn 07. Po jego golu Fortuna Duesseldorf poniosła porażkę 3:4 w starciu wyjazdowym.

Właściwie miejscowi zapewnili sobie komplet punktów już w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się kolejno: David Kinsombi, Mattes Hanses oraz Filip Bilbija. Później piłkarze SC Paderborn 07 oddali inicjatywę rywalom.

Po kwadransie przerwy Fortuna Duesseldorf nawiązała rywalizację dzięki bramkom Yannika Engelhardta i Marlona Mustaphy, jednak prowadzenie gospodarzy podwyższył Koen Kostons. Swoją obecność na murawie zaznaczył Dennis Jastrzembski, który wszedł w drugiej połowie.

Dokładnie w 90. minucie skrzydłowy Fortuny miał trochę miejsca przed polem karnym i sprytnym strzałem z dystansu ustalił rezultat na 3:4. Po uderzeniu Jastrzembskiego piłka odbiła się od prawego słupka, a następnie wylądowała w siatce.

W doliczonym czasie Jastrzembski obejrzał żółtą kartkę. Były młodzieżowy reprezentant Polski w niedzielę doczekał się premierowego trafienia w 2. Bundeslidze . Gracz Fortuny w swoim dorobku ma także trzy asysty. Karol Niemczycki obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych gości.

SC Paderborn 07 - Fortuna Duesseldorf 4:3 (3:0) 1:0 - David Kinsombi 19' 2:0 - Mattes Hansen 34' 3:0 - Filip Bilbija 37' 3:1 - Yannik Engelhardt 49' 3:2 - Marlon Mustapha 55' 4:2 - Koen Kostons 82' 4:3 - Dennis Jastrzembski 90'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty