Ależ przymierzył. Kolega Piotra Zielińskiego uratował Napoli [WIDEO]

SSC Napoli w 23. kolejce włoskiej Serie A pokonało Hellas Werona 2:1. Mistrza Włoch w 87. minucie uratował Chwicza Kwaracchelia, który zdobył bramkę na wagę końcowego triumfu. Gruzin popisał się znakomitym uderzeniem, które trzeba zobaczyć.

Jakub Fordon
uderzenieChwiczy Kwaracchelii Twitter / ELEVEN SPORTS / Na zdjęciu: uderzenieChwiczy Kwaracchelii
Poprzedni sezon był znakomity dla SSC Napoli. Piotr Zieliński i spółka spisywali się wyśmienicie, dzięki czemu okazali się najlepsi w Serie A. Tym samym po 33 latach klub ten zdobył mistrzostwo Włoch po raz trzeci w historii.

Po tym sukcesie szkoleniowiec Luciano Spalletti postanowił odejść i od tego momentu Napoli nie prezentuje się tak dobrze. W listopadzie zwolniony został Rudi Garcia, a obecnie trenerem mistrza Włoch jest Walter Mazzarri.

Pod jego wodzą klub walczy o europejskie puchary. W 23. kolejce Serie A Napoli pokonało Hellas Werona dzięki czemu zajmuje obecnie 7. miejsce. Jednak niewiele brakowało, by triumfator Serie A w sezonie 2022/23 stracił punkty.

Ostatecznie bramkę na wagę trzech punktów w 87. minucie zdobył Chwicza Kwaracchelia. Po tym, jak otrzymał podanie od Pasquale'a Mazzocchiego nie zastanawiała się długo i oddał strzał zza pola karnego. Ten był wręcz perfekcyjny i golkiper gości nie miał nic do powiedzenia.

- Wrócił wielki "Kwara". "Kwaradona" znów zachwyca - powiedział komentujący to spotkanie dziennikarz Eleven Sports Tomasz Zieliński.

Do triumfu Napoli nie przyczynił się Zieliński, którego zabrakło w kadrze meczowej. Z kolei w barwach Hellasu zadebiutował ściągnięty w ostatnim dniu okienka transferowego Karol Świderski, ale nie miał udziału w akcji bramkowej swojego zespołu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)