Gracz Manchesteru United zagra w Arabii Saudyjskiej? Może zarobić krocie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Raphael Varane
Getty Images / Marc Atkins / Na zdjęciu: Raphael Varane
zdjęcie autora artykułu

Kluby z Arabii Saudyjskiej od kilkunastu miesięcy regularnie wykupują gwiazdy europejskiego futbolu. Teraz na radarze znalazł się Raphael Varane, któremu proponowane są ogromne pieniądze.

Kluby występujące w Saudi Pro League zdołały już sprowadzić do siebie wielu zawodników, którzy na pewno pomogą w podniesieniu poziomu tej ligi. Jednak wciąż nie mają dość i chcą iść po kolejne duże nazwiska z pierwszych stron gazet.

Jednocześnie wielkie postaci, które już tam trafiły mogą być magnesem przyciągającym kolejne i właśnie tym chciałyby zagrać władze Al-Nassr planując nowe ruchy. Działacze tego klubu chcą bowiem kupić do siebie Raphaela Varane'a.

Z informacji podanych przez "Daily Star" wynika, że francuski defensor ma być kuszony m.in. wizją ponownego dzielenia szatni z Cristiano Ronaldo. Jednak równie ważnym aspektem ma być kwestia finansowa, bowiem w Arabii Saudyjskiej stoper miałby zarabiać aż 50 milionów funtów za rok gry.

Są to ogromne pieniądze, a też ten aspekt sprawił, że Manchester United nie chce przedłużyć umowy 30-latka. Właśnie ze względu na to, ten może już swobodnie negocjować z innymi klubami, bo jego kontrakt wygaśnie wraz z zakończeniem obecnego sezonu.

Czerwone Diabły chcą uwolnić budżet płacowy, aby w letnim okienku mieć większą swobodę w poszukiwaniu nowych zawodników. Bowiem Varane jest najlepiej opłacanym zawodnikiem w zespole, co przy jego obecnej formie sprawia, że nie są to zbyt rozsądnie wydawane środki.

Czytaj też: Wielka szansa przed kadrowiczem Media: decyzja zapadła. Taki będzie los kapitana Barcelony

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ale słodziak! Skradł serce piłkarza Legii

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)