Padło osiem goli. Kanonada w meczu z Polakiem

Southampton FC z kolejnym zwycięstwem w rozgrywkach The Championship. Święci pokonali u siebie Huddersfield Town 5:3. Całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Southampton FC kontynuuje niesamowitą serię meczów bez porażki. Początek sobotniego spotkania nie ułożył się jednak po myśli Świętych. Do przerwy to Huddersfield Town prowadził i to 2:0. W 36. minucie gola dla gości strzelił Sorba Thomas, a w końcówce bramkę do szatni strzelił David Kasumu.

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat i po pięciu minutach gry było już 2:2. W ciągu kilkudziesięciu sekund dwa gole strzelił Joe Rothwell i mecz rozpoczął się od nowa. W 65. minucie znów goście cieszyli się z prowadzenia za sprawa Alexa Matosa, ale to wszystko, na co było ich stać w tym spotkaniu.

Święci rozegrali świetną końcówkę drugiej połowy. Pomógł im w tym Tom Lees, który wpakował piłkę do swojej bramki. Później z trafień cieszyli się Sekou Mara i Samuel Edozie. Tym samym Southampton FC wygrał 5:3.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Jan Bednarek, który w sędziowskim protokole zapisał się żółtą kartką. Z kolei piłkarz Huddersfield Town Michał Helik nie zagrał z powodu kontuzji.

Zwycięstwo odniosła też Swansea City, która pokonała na wyjeździe Hull City 1:0. Gola dla gości w 16. minucie strzelił Liam Cullen. Mecz w podstawowym składzie rozpoczął Przemysław Płacheta, który opuścił boisko w 67. minucie.