Torpeda Podolskiego. Huknął nie do obrony [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: strzał Podolskiego
Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: strzał Podolskiego

Górnik Zabrze pokazał zabójczą skuteczność w starciu z Piastem Gliwice. Wisienką na torcie było piękne trafienie autorstwa Lukasa Podolskiego.

Derby Śląska zawsze elektryzują sympatyków Piasta Gliwice i Górnika Zabrze. Tym razem zdecydowanie lepsza okazała się ekipa prowadzona przez Jana Urbana, której prowadzenie po kwadransie zapewnił Adrian Kapralik.

Ten sam zawodnik podwoił prowadzenie zabrzan w drugiej odsłonie. Kapralik wykorzystał drugą asystę Sebastiana Musiolika, a następnie zapisał w swoim dorobku jeszcze asystę. Lukas Podolski skradł show klubowemu koledze.

W 65. minucie Kapralik przekazał piłkę Podolskiemu, a ten nie musiał się długo zastanawiać. Niepilnowany 38-latek oddał piekielnie mocny strzał z dużej odległości, czym zaskoczył ustawionego między słupkami Piasta Karola Szymańskiego.

- Ah, Podolski! To jest coś nieprawdopodobnego. Ułożył sobie piłkę na tej lewej nodze - komentator Canal+ Sport Robert Skrzyński nie mógł wyjść z podziwu nad akcją byłego reprezentanta Niemiec. W ten sposób filar Górnika strzelił trzeciego gola w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

Gliwiczanie nie mieli wielu argumentów. Siedem minut przed upływem regulaminowego czasu Joao Felix ustalił wynik na 1:3.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Podolski wciąż jest największą gwiazdą Górnika?