Szykuje się niespodzianka. Gikiewicz znowu zagra w Polsce?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz
zdjęcie autora artykułu

Po wieloletniej przerwie Rafał Gikewicz może wrócić na polskie boiska. "Gazeta Krakowska" wymienia go wśród kandydatów na nowego bramkarza pierwszoligowca.

W tym artykule dowiesz się o:

Ze względu na limit obcokrajowców doświadczony bramkarz nie miał żadnych szans na występy w barwach tureckiego Ankaragucu. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron i po krótkim epizodzie 36-latek musi rozglądać się za nowym pracodawcą.

Rafał Gikiewicz nie wyklucza powrotu do Polski. Warto przypomnieć, że blisko dekadę temu postanowił opuścić Ekstraklasę, a następnie spędził wiele sezonów za naszą zachodnią granicą. W Bundeslidze rozwinął skrzydła.

Z informacji "Gazety Krakowskiej" wynika, że Gikiewicz może wylądować w Fortuna I lidze. Golkiper jest jednym z dwóch kandydatów do transferu do Wisły Kraków. "Biała Gwiazda" w trybie awaryjnym rozgląda się za nowym bramkarzem.

Tuż przed startem rundy wiosennej klub poinformował o kontuzji Kamila Brody. Jego przerwa w treningach w założeniu ma potrwać od czterech do sześciu tygodni. Trener Albert Rude właściwie ma do dyspozycji tylko Alvaro Ratona, który w poprzedniej rundzie nie ustrzegł się błędów.

Wygląda na to, że Gikiewicz jest drugi na liście życzeń Wisły. Jak czytamy, w pierwszej kolejności klub będzie starał się o podpis Kacpra Bieszczada, przebywającego na wypożyczeniu z Zagłębia Lubin do Rakowa Częstochowa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie minęło nawet 20 sekund. Szalony początek meczu

Czytaj więcej: Z Rakowa do reprezentacji. "Czerczesow tylko robi wrażenie groźnego" Rok temu przeszkodziła mu kontuzja. Teraz przebiegł w okresie przygotowawczym 150 km

Źródło artykułu: WP SportoweFakty