"Patrzyłeś z sektora niebo". Wyjątkowa dedykacja Podolskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Lukas Podolski / Tomasz Kudala/WP SportoweFakty / Lukas Podolski
Twitter / Lukas Podolski / Tomasz Kudala/WP SportoweFakty / Lukas Podolski
zdjęcie autora artykułu

W sobotę 10 lutego Górnik Zabrze pokonał na wyjeździe Piast Gliwice 3:1. Lukas Podolski zwycięstwo to zadedykował znanej i cenionej osobie.

W tym artykule dowiesz się o:

Kilkutygodniowa przerwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy dobiegła końca. W drugi weekend lutego najlepsze polskie zespoły wróciły do rywalizacji. Jednym z pierwszych spotkań w rundzie wiosennej było starcie Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze.

Mecz ten zakończył się zwycięstwem przyjezdnych w stosunku 3:1 (relacja z tego spotkania dostępna jest pod TYM LINKIEM). Autorem jednego z goli był Lukas Podolski. Doświadczony zawodnik popisał się perfekcyjnym strzałem z dystansu (zobacz TUTAJ).

Po zakończonym spotkaniu 38-latek postanowił zadedykować zwycięstwo konkretnej osobie. Mowa o Stanisławie "Leonie" Sętkowskim, słynnym kibicu zabrzan, który wręczał piłkarzom Górnika koguty. Przypomnijmy, że 82-latek zmarł w lipcu 2021 roku. Pamięć o nim jednak nie zginęła.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: kopnął spod własnej bramki. Zdobył wymarzonego gola

"Leon patrzyłeś na nas z sektora niebo. To zwycięstwo jest dla Ciebie" - napisał na platformie X Lukas Podolski, czym potwierdził, że mimo upływu kilku lat nie zapomniał o Stanisława Sętkowskiego. Piłkarz do wpisu dołączył zdjęcie, na którym trzyma charakterystyczny dzwonek (zobacz na końcu artykułu).

Dodajmy, że marzeniem Stanisława Sętkowskiego było to, by zobaczyć debiut Lukasa Podolskiego w barwach Górnika Zabrze. Tego dnia jednak nie doczekał.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)