Ligue 1: pięć goli w meczu OGC Nice z AS Monaco. Marcin Bułka tym razem nie zatrzymał rywala

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Eddy Lemaistre / Na zdjęciu: Marcin Bułka
Newspix / Eddy Lemaistre / Na zdjęciu: Marcin Bułka

W spotkaniu 21. kolejki Ligue 1 2023/2024 zespół OGC Nice, którego zawodnikiem jest polski bramkarz Marcin Bułka, przegrał u siebie z AS Monaco 2:3.

Niedzielne starcie w Nicei zapowiadało się bardzo ciekawie, gdyż obydwie drużyny walczą o udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Poprzednią konfrontację obydwu drużyn wygrali piłkarze OGC i tym razem Monaco liczyło na rewanż za tę porażkę.

Podopieczni Adiego Huttera lepiej weszli w mecz i w 16. minucie objęli prowadzenie. Wówczas Marcina Bułkę fantastycznym uderzeniem z dystansu pokonał Denis Zakaria, zaś asystę przy tym trafieniu zaliczył Mohamed Camara.

Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą, kiedy to rzut karny podyktowany za faul Thilo Kehrera wykorzystał Gaetan Laborde.

Natomiast zaraz po zmianie stron znów dał o sobie znać Zakaria, który po zagraniu piłki przez Takumiego Minamino skompletował dublet.

Od 54. minuty miejscowa ekipa grała w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za faul na Minamino otrzymał Dante, ale nie przeszkodziło to jej w doprowadzeniu za sprawą Evanna Guessanda do remisu 2:2.

Jednakże niespełna 180 sekund po golu Guessanda futbolówkę do siatki potężnym uderzeniem pod poprzeczkę posłał Aleksandr Gołowin i jak się później okazało ustalił wynik tego meczu.

Ligue 1, 21. kolejka:

OGC Nice - AS Monaco 2:3 (1:1) 0:1 - Denis Zakaria 16' 1:1 - Gaetan Laborde 37' (k.) 1:2 - Denis Zakaria 50' 2:2 - Evann Guessand 74' 2:3 - Aleksandr Gołowin 77'

Czerwona kartka: Dante (OGC Nice) w 54. minucie /za faul/.

*Marcin Bułka (OGC Nice) rozegrał cały mecz.