Grabara zabrał głos po meczu Manchesterem City

FC Kopenhaga przegrała z Manchesterem City 1:3 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z najlepszych zawodników duńskiego zespołu był Kamil Grabara. Tak polski bramkarz skomentował to spotkanie.

Łukasz Witczyk
Kamil Grabara Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: Kamil Grabara
Zdecydowanym faworytem spotkania był Manchester City. Dla FC Kopenhagi był to pierwszy od dwóch miesięcy oficjalny mecz. Najlepszy duński zespół starał się stawić opór triumfatorowi ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Mało brakło, by do przerwy był remis 1:1, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy City prowadzenie 2:1 dał Bernardo Silva.

To był kluczowy moment tego spotkania. - Wszyscy wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz i rzeczywiście tak było. Na początku byliśmy bardzo naiwni - mówił Kamil Grabara przed kamerami duńskiego oddziału Viaplay.

Polski bramkarz w całym spotkaniu zaliczył kilka udanych interwencji i uratował zespół przed stratą większej liczby goli. Jednak w końcówce skapitulował po raz trzeci i nie ukrywał wściekłości na swoich kolegów z drużyny.

- Ten trzeci gol był zupełnie niepotrzebny. Szkoda, że nie daliśmy sobie większych szans. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby utrzymać zespół w grze, ale się nie udało - dodał Grabara.

Wynik 3:1 stawia Manchester City w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżowym meczem 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ten rozegrany zostanie 6 marca na stadionie mistrzów Anglii.