Championship: Nieudany dzień Polaków. Tylko jeden cieszył się z wygranej

Spośród polskich zawodników grających w The Championship tylko jeden miał w sobotę powody do radości. Mowa o Krystianie Bieliku, którego Birmingham City pokonało Sunderland AFC.

Łukasz Witczyk
Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
Tylko Krystian Bielik rozpoczął mecz w podstawowym składzie. Jego Birmingham City spotkania nie zaczęło jednak dobrze. W 22. minucie ekipie Sunderlandu prowadzenie dał Jack Clarke, który pokonał bramkarza rywali. Do przerwy więcej goli nie padło, a po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze. W 60. minucie było 1:1 za sprawą Jordana Jamesa, a drużynie z Birmingham wygraną dał Koji Miyoshi. Bielik zagrał pełne 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

Na boisku pojawił się też Przemysław Płacheta, który zaliczył 20 minut w przegranym przez Swansea City spotkaniu z Ipswich Town (1:2). Goście w 13. minucie objęli prowadzenie po golu Nathana Broadheada. Po nieco ponad kwadransie o remisu doprowadził Jerry Yates. Po chwili zespół z Ipswich znów się cieszył z gola, który w ostatecznym rozrachunku dał triumf.

Z perspektywy ławki rezerwowych spotkanie Millwall FC - Sheffield Wednesday obserwował Bartosz Białkowski. Jego zespół przegrał 0:2, a konkurent Polaka Matija Sarkić nie miał udanego dnia. Gole dla gości strzelili Ike Ugbo i Anthony Musaba.

Z kolei wciąż kontuzję leczy Michał Helik. Bez Polaka w składzie Huddersfield Town przegrał z Hull City 1:2. Goście w 7. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Jacoba Greavesa. Kolejny gol padł dopiero w 92. minucie. Do remisu doprowadził Jack Rudoni. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, ale po chwili Greaves zadał kolejny cios i dał triumf Tygrysom.