Szalony początek w meczu Manchesteru United

Manchester United w ostatnim czasie nie zatrzymuje się. Czerwone Diabły odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując na wyjeździe beniaminka Luton Town 2:1. Wynik potyczki był ustalony już po czternastu minutach.

Michał Piegza
radość piłkarzy Manchesteru United PAP/EPA / Tim Keeton / Na zdjęciu: radość piłkarzy Manchesteru United
Piłkarze Luton i Manchesteru United mają różne cele w trwającym sezonie. Gospodarze marzą o utrzymaniu, w tabeli plasują się tuż nad strefą spadkową, ale ostatnio przegrali ważny mecz z Sheffield United.

Z kolei Manchester United rozpędza się i odrabia straty do strefy pucharowej. Czerwone Diabły na boisko beniaminka przyjechali po kolejną wygraną.

Goście świetnie weszli w mecz. W 1. minucie Rasmus Hojlund w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gospodarzy. Sześć minut później miejscowi fani byli w jeszcze większym szoku, kiedy ten sam zawodnik sytuacyjnym uderzeniem podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

Gracze Luton dość szybko wyszli w szoku i w 14. minucie złapali kontakt bramkowy. Carlton Morris doszedł do odbitej piłki i strzałem głową z kilku metrów wpakował do bramki.

Wydawało się, że gospodarze ruszą po punkt, który dla nich byłby niezwykle cenny. Jednak do remisu gracze Luton mogli doprowadzić dopiero w 37. minucie, ale próba Morrisa w niewielkiej odległości minęła bramkę. Z kolei chwilę przed przerwą Alfie Doughty zmarnował dogodną szansę.

W 2. części gry to goście mogli podwyższyć prowadzenie. W 57. minucie Alejandro Garnacho w dobrej sytuacji przestrzelił.

Miejscowi mieli więcej z gry, ale nie byli w stanie poważniej zagrozić Manchesterowi United, który mógł się cieszyć z kompletu punktów.

Luton Town - Manchester United 1:2 (1:2) 0:1 - Rasmus Hojlund 1' 0:2 - Rasmus Hojlund 7' 1:2 - Carlton Morris 14'