Ligue 1: przykra porażka drużyny Marcina Bułki

Niespodzianka na starcie 22. kolejki Ligue 1. OGC Nice, z Marcinem Bułką w składzie, przegrało na wyjeździe z Olympique Lyon 0:1.

Szymon Mierzyński
Marcin Bułka w barwach OGC Nice Instagram / OGC Nice / Na zdjęciu: Marcin Bułka w barwach OGC Nice
Goście nieźle zaczęli spotkanie na Groupama Stadium, ale w 22. minucie dali się zaskoczyć i musieli odrabiać straty. "Les Gones" przeprowadzili szybką i ładną dla oka akcję. Spod końcowej linii płasko dośrodkował Ernest Nuamah, a potężnym strzałem z 11 metrów piłkę do siatki wpakował Orel Mangala.

Stojący między słupkami Marcin Bułka nie miał najmniejszych szans na uratowanie swojego zespołu przed stratą tego gola, a jego koledzy nie potrafili odpowiedzieć i wynik nie zmienił się już do ostatniego gwizdka.

Olympique odniósł bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu ma 25 pkt. i przesunął się na 11. miejsce w tabeli Ligue 1, odskakując od strefy spadkowej.

OGC Nice pozostaje wiceliderem, jednak może zostać wyprzedzone przez AS Monaco i Stade Brestois, jeśli te drużyny zapunktują w 22. kolejce.

Bułka spędził na boisku 90 minut, notując 22. występ w trwającym sezonie. Dotąd 13-krotnie udało mu się zachować czyste konto.

Olympique Lyon - OGC Nice 1:0 (1:0)
1:0 - Orel Mangala 22'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)