Niewiarygodny pech. Trzeci raz zerwał więzadła i nie zagra na Euro 2024

Sasa Kalajdzić może zaliczać się do najbardziej pechowych piłkarzy w historii tego sportu. Austriak w ciągu pięciu lat trzykrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Ostatni uraz jest o tyle bolesny, że przez to nie zagra na mistrzostwach Europy.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Sasa Kalajdzić (z prawej) nie zagra przez wiele miesięcy Getty Images / Thor Wegner / Na zdjęciu: Sasa Kalajdzić (z prawej) nie zagra przez wiele miesięcy
Mecz SC Freiburg z Eintrachtem Frankfurt był świetny. Zwroty akcji, sześć goli i na koniec remis 3:3. Jednak nie wszyscy opuszczali stadion zadowoleni.

O wielkim pechu może mówić przede wszystkim Sasa Kalajdzić. Austriak został zmieniony już w 11. minucie. Od razu widać było, że mamy do czynienia z poważną kontuzją. I badania to potwierdziły. 26-latek zerwał więzadła krzyżowe i boczne w prawym kolanie.

Kalajdzić jest zawodnikiem Eintrachtu od zaledwie paru tygodni. Został wypożyczony z Wolverhampton Wanderers, jednak zdążył zagrać jedynie w pięciu spotkaniach. Kolejnych raczej nie będzie, bo zawodnika czeka teraz długi rozbrat z futbolem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: takie gole można oglądać i oglądać! Ależ to wymyślił

Co gorsze w przypadku tego zawodnika, to już jego trzecia tego typu kontuzja w ciągu pięciu lat. Tym razem jest o tyle bolesna, że przekreśla udział w mistrzostwach Europy, które już za parę miesięcy odbędą się w Niemczech.

To 19-krotny reprezentant Austrii i miał pewne prawo liczyć na powołanie na Euro 2024.

Pierwszy raz Kalajdzić więzadła zerwał więzadła w sezonie 2019/20. Ponownie przytrafiło mu się to na początku sezonu 2022/23. W obu przypadkach wracał po około dziewięciu miesiącach i wszystko wskazuje na to, że teraz będzie podobnie.

CZYTAJ TAKŻE:
Janczyk odnalazł się w kolejnym klubie. Już strzela gole
Znów na ustach Hiszpanów. "Najpotężniejsza rzecz"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×