La Liga opublikowała limit wynagrodzeń. Barcelona lata świetlne za Realem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Jude Bellingham, Vinicius Junior i Robert Lewandowski
Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: Jude Bellingham, Vinicius Junior i Robert Lewandowski
zdjęcie autora artykułu

FC Barcelona jest w trudnej sytuacji finansowej, a na wynagrodzenia może przeznaczyć jeszcze mniej pieniędzy niż latem. Inaczej wygląda Real Madryt, który znajduje się wręcz w innej galaktyce.

W tym artykule dowiesz się o:

Latem FC Barcelona mogła przeznaczać na pensje maksymalnie 270 milionów euro. Minęło pół roku i ten limit został radykalnie zmniejszony. Obecnie wynosi tylko 204 miliony euro.

Tymczasem klub przeznacza na wynagrodzenia ponad 500 milionów, więc znacznie przekracza budżet. I właśnie przez to klub ma duże problemy z przeprowadzaniem spektakularnych transferów i rejestracją nowych zawodników.

Do limitu wliczają się m.in. pensje piłkarzy, trenerów, wydatki na akademie, podatki. Słowem - wszystko związane z finansową działalnością klubu piłkarskiego.

Jakże biednie wygląda Barca w porównaniu do Realu Madryt, który może przeznaczyć na wynagrodzenia 727 milionów euro.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zjawiskowa bramka w meczu kobiet. Co za "piętka"!

Barcelona nie jest już nawet drugim klubem w Hiszpanii pod względem. Tak jak latem, tak również teraz na więcej może pozwolić sobie Atletico Madryt, które zwiększyło limit wynagrodzeń z 290 do ponad 300 milionów euro.

To jest przepaść. Real Madryt może pozwolić sobie nie tylko na podpisanie kontraktu z Kylianem Mbappe. Gdyby była możliwość, to na Santiago Bernabeu mogłoby przenieść się dwóch piłkarzy z uposażeniem na poziomie tego, które otrzyma Francuz, a "Królewscy" i tak zmieściliby się bez problemu w limicie. W przypadku Barcy tak nie jest. Tam w dalszym ciągu potrzebna jest spora redukcja wynagrodzeń, by w ogóle wyjść na zero.

CZYTAJ TAKŻE:

"Nienaturalny i nieszczery". Nie zostawił suchej nitki na Lewandowskim Legenda zwolniona. Wytrzymał niespełna 5 miesięcy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
Dyrektor77
20.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
ELEGANCKO Czytaj całość