Awans jest w zasięgu. Gdzie oglądać Legia Warszawa - Molde FK?

Legia Warszawa w czwartek 22 lutego powalczy o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy. Przed polskim klubem rewanż z norweski Molde FK. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP na kanale TVP 2.

Robert Czykiel
piłkarze Legii Warszawa Qendrim Zyba (L) i Josue (2P) oraz Fredrik Guldbransen (2L) z Molde FK WP SportoweFakty / Leszek Szymański / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa Qendrim Zyba (L) i Josue (2P) oraz Fredrik Guldbransen (2L) z Molde FK
W europejskich pucharach został tylko jeden polski klub i wiosną honoru PKO Ekstraklasy broni Legia Warszawa. W 1/16 finału rywalem jest Molde FK. Niewiele brakowało, a Norwegowie już w pierwszym meczu przyklepaliby kwestię awansu. Na szczęście Legia w porę się obudziła. Rewanż oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany).

Legia uratowała się przed blamażem

Pierwsze spotkanie dostarczyło ogromnych emocji. Legia Warszawa przebyła drogę z piekła do czyśćca, a o przepustkę do nieba musi powalczyć w rewanżu. Tydzień temu w Norwegii zapowiadało się na kompromitację, gdy warszawianie po pierwszej połowie przegrywali 0:3.

Dobrego dnia nie miał Kacper Tobiasz. Bramkarz klubu z PKO Ekstraklasy swoimi błędami przyczynił się do niekorzystnego wyniku. Ze składem nie trafił także Kosta Runjaic, ale szkoleniowiec szybko wyciągnął wnioski i zmiany dokonane w przerwie przyniosły efekt.

Legia po przerwie grała już znacznie lepiej. Najpierw do bramki trafił Josue, a potem Rafał Augustyniak. Szkoda, że ostatecznie nie udało się zremisować 3:3, bo okazji było wiele i szanse na awans byłyby znacznie większe.

W rewanżu wszystko możliwe

To jednak Legia Warszawa wciąż wydaje się być nieznacznym faworytem 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Polski zespół rewanż rozegra przed własną publicznością, a wiadomo, że wielu rywali nie poradziło sobie na Łazienkowskiej. Wszystko wskazuje na to, że znowu trybuny będą wypełnione.

Na pewno niepokoić może aktualna forma drużyny Runjaicia. Legia w miniony weekend tylko zremisowała 1:1 z Puszczą Niepołomice, która walczy o utrzymanie. Drużynie, która celuje w mistrzostwo Polski takie wpadki po prostu nie wypadają.

Norwegowie jednak nie są w lepszej sytuacji. Molde FK jeszcze nie rozpoczęło sezonu i brak ligowego rytmu meczowego z pewnością nie pomaga tej drużynie. Pierwszy mecz jednak pokazał, że ten zespół i tak stać na wyrzucenie "Wojskowych" z europejskich pucharów.

Mecz Legia - Molde w otwartej telewizji

W Warszawie na pewno liczą, że uda się co najmniej powtórzyć sukces Lecha Poznań z poprzedniego sezonu. Rok temu "Kolejorz" doszedł aż do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. To przede wszystkim dało pokaźne wpływy do budżetu.

Najpierw jednak trzeba wygrać z Molde, a to łatwe nie będzie. Trzeba także pamiętać, że w europejskich pucharach już nie liczą się gole strzelone na wyjeździe. To oznacza, że jeśli Legia wygra jedną bramką, to zobaczymy dogrywkę i potem ewentualnie rzuty karne.

Kiedy i gdzie oglądać 1/16 finału Ligi Konferencji Europy? Mecz Legia Warszawa - Molde FK odbędzie się w czwartek 22 lutego o godzinie 21:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany) na kanale TVP 2. Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej.

Legia nie trenowała rzutów karnych. Chce rozstrzygnąć kwestię awansu wcześniej >>