Metz w coraz trudniejszej sytuacji. Zaczęło się obiecująco

Coraz bliżej spadku z Ligue 1 znajduje się FC Metz. Zespół potyczkę z Olympique Lyon rozpoczął obiecująco, ale później dwa gole zdobyli, rozpędzający się, przyjezdni.

Michał Piegza
Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu Instagram / Olympique Lyon / Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu
Luty zdecydowanie należy do zawodników Olympique Lyon. Drużyna wcześniej zawodziła i była poważnie zagrożona degradacją.

Jednak seria czterech wygranych sprawiła, że zespół spokojniej może patrzeć w przyszłość. W wyjazdowej potyczce, ze znajdującym się w niebezpiecznej strefie, FC Metz to zdeterminowani gospodarze już od 13. minuty prowadzili.

Gdyby dowieźli korzystny wynik do przerwy, być może po zmianie stron byłoby im łatwiej. Tymczasem w doliczonym czasie 1. połowy Olympique wyrównał.

Decydująca dla losów potyczki była 60. minuta. Wówczas Said Benrahma strzelił drugą bramkę dla drużyny z Lyonu.

Piłkarze Metz po tym ciosie nie byli w stanie odpowiedzieć i w Ligue 1 wciąż plasują się na przedostatniej pozycji. Natomiast goście, po czwartej wygranej z rzędu, przesunęli się w kierunku środka ligi.

FC Metz - Olympique Lyon 1:2 (1:1) 1:0 - Mikautadze 13' 1:1 - Lacazette 45+1' 1:2 - Benrahma 60'