Klub Polaków zagrał do końca w Serie A. Decydowała ostatnia akcja

Coraz mniej wskazuje na spadek Empoli z ligi włoskiej. Drużyna odbudowała się pod wodzą Davida Nicoli i odniosła zwycięstwo 3:2 z Sassuolo. Na boisku był od pierwszego gwizdka Sebastian Walukiewicz, a zmiennikiem był Bartosz Bereszyński.

Mecz Serie A: US Sassuolo - Empoli FC PAP/EPA / Serena Campanini / Mecz Serie A: US Sassuolo - Empoli FC
Pierwsza połowa meczu należała do Empoli. Drużyna z Toskanii umieściła piłkę dwukrotnie w bramce US Sassuolo, ale tylko raz zrobiła to zgodnie z przepisami. Gol na 1:0 był w 11. minucie, kiedy to Sebastiano Luperto wepchnął piłkę z bliska do siatki po wrzutce z rzutu wolnego Razvana Marina. Były obrońca Napoli wykorzystał niezdecydowanie obrońców oraz bramkarza Andrei Consiglego.

W 23. minucie piłka znalazła się po raz drugi w bramce Neroverdich, ale trafienie Matteo Cancellierego nie zostało uznane z powodu zagrania ręką. Sędziowie nie mogli tego przegapić.

Po przewie walczące o utrzymanie w elicie zespoły poszły na wymianę ciosów. Tak pierwszy, jak i trzy następne gole padły po stałych fragmentach gry, które okazały się jedyną skuteczną bronią. Po rzutach karnych Andrei Pinamontiego oraz M'Baye Nianga zrobiło się 2:1 dla Empoli w 64. minucie. Z kolei Gianmarco Ferrari główkował na 2:2 po wrzutce Nedima Bejramiego z rzutu wolnego.

Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w ostatniej akcji. Tym razem przezorne Empoli nie zostawiło gospodarzom czasu na odpowiedź. Simone Bastoni strzelił gola na 3:2 w doliczonym czasie. Skorzystał on z drugiej popołudnia asysty Razvana Marina, a na boisku pojawił się jako zmiennik mniej niż kwadrans wcześniej.

Sebastian Walukiewicz rozegrał pełne spotkanie w jedenastce Empoli, a w końcówce z ławki rezerwowych wszedł Bartosz Bereszyński. Na boisku nie było tym razem Szymona Żurkowskiego.

US Sassuolo - Empoli FC 2:3 (0:1)
0:1 - Sebastiano Luperto 11'
1:1 - Andrea Pinamonti (k.) 54'
1:2 - M'Baye Niang (k.) 64'
2:2 - Gianmarco Ferrari 77'
2:3 - Simone Bastoni 90'

Sassuolo: Andrea Consigli - Marcus Pedersen, Ruan Tressoldi, Gianmarco Ferrari, Josh Doig - Daniel Boloca (46' Nedim Bejrami), Matheus Henrique - Cristian Volpato, Kristian Thorstvedt (89' Gregoire Defrel), Armand Lauriente (89' Uros Racić) - Andrea Pinamonti

Empoli: Elia Caprile - Ardian Ismajli, Sebastian Walukiewicz, Sebastiano Luperto - Matteo Cancellieri, Razvan Marin, Youssef Maleh, Liberato Cacace (88' Mattia Destro) - Nicolo Cambiaghi (88' Bartosz Bereszyński), Wiktor Kowałenko (80' Simone Bastoni) - Alberto Cerri (55' M'Baye Niang)

Żółte kartki: Boloca (Sassuolo) oraz Ismajli, Cancellieri, Bastoni (Empoli)