Lazio było skuteczne w zaległym meczu Serie A

Rzymianie nie rezygnują z walki o awans z Serie A do europejskich pucharów. Lazio zapewniło sobie po przerwie zwycięstwo 2:0 z Torino FC. Na boisku przez 75 minut był Karol Linetty.

Mecz Serie A: Torino FC - Lazio PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Mecz Serie A: Torino FC - Lazio
W cieniu meczów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy została nadrobiona zaległość w Serie A. Wynikła ona z wylotu piłkarzy Lazio na turniej finałowy Superpucharu Włoch. Biancocelesti dużo w Arabii Saudyjskiej nie zdziałali i odpadli z powodu gładkiej porażki z Interem Mediolan w półfinale. W zamian czekał ich jeszcze jeden w lutym grany środek tygodnia.

W Turynie zmierzyły się bliskie sobie w tabeli ligi włoskiej zespoły. Przed pierwszym gwizdkiem Federico La Penny gospodarze byli na 10. lokacie i tracili punkt do ósmego Lazio. Biorąc pod uwagę, że obu zespołom zależy na znalezieniu się w europejskich pucharach, lokaty nie są zadowalające.

W podstawowych składach znaleźli się między innymi Karol Linetty i Ciro Immobile, czyli były król strzelców ligi włoskiej w barwach Torino. W pierwszej połowie na boisku wydarzyło się niewiele i zakończyła się ona bezbramkowym remisem. Żółtą kartką zostali napomniani Ivan Ilić oraz Karol Linetty.

Lazio zapewniło sobie zwycięstwo w kwadransie po przerwie. W nim drużyna Maurizio Sarrego zdobyła dwa gole - oba płaskimi strzałami i po asystach Luisa Alberto. W 51. minucie Hiszpan uruchomił podaniem Matteo Guendouziego, a w 57. minucie Danilo Cataldego. Pomocnik Lazio pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia płaskim kopnięciem zza pola karnego.

Karol Linetty był na boisku do 75. minuty, w której zmiennikiem Polaka był Gvidas Gineitis. Niewiele później z boiska wyleciał z powodu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki Mario Gila z Lazio.

Torino FC - Lazio 0:2 (0:0)
0:1 - Matteo Guendouzi 51'
0:2 - Danilo Cataldi 57'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Koffi Djidji (75' Adrien Tameze), Matteo Lovato, Adam Masina - Raoul Bellanova, Karol Linetty (75' Gvidas Gineitis), Ivan Ilić (55' Samuele Ricci), Valentino Lazaro - Nikola Vlasić - Duvan Zapata, Antonio Sanabria

Lazio: Ivan Provedel - Adam Marusić, Mario Gila, Alessio Romagnoli, Elseid Hysaj (46' Manuel Lazzari) - Matteo Guendouzi, Danilo Cataldi, Luis Alberto (80' Nicolo Casale) - Gustav Isaksen (74' Pedro Rodriguez), Ciro Immobile (55' Taty Castellanos), Felipe Anderson

Żółte kartki: Ilić, Linetty, Lovato (Torino) oraz Gila (Lazio)

Czerwona kartka: Mario Gila (Lazio) /79' - za drugą żółtą/

Sędzia: Federico La Penna