Zwrot akcji w meczu Serie A. Fiorentina pokazała charakter

Fiorentina przybliżyła się do następnego awansu do europejskich pucharów dzięki zwycięstwu 2:1 z Lazio. Zdobyła komplet punktów, choć jako pierwsza straciła gola.

Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Lazio PAP/EPA / Claudio Giovannini / Mecz Serie A: ACF Fiorentina - Lazio
Na zakończenie kolejki w lidze włoskiej zmierzyli się pucharowicze. Lazio przystąpi do rewanżu z Bayernem Monachium o ćwierćfinał Ligi Mistrzów po zwycięstwie 1:0 na Stadio Olimpico. Z kolei ACF Fiorentina powraca niebawem do gry w Lidze Konferencji Europy, w której zajęła pierwsze miejsce w grupie i której była w poprzednim sezonie finalistą. Viola przegrała dopiero w finale z West Hamem United.

Lazio miało dobry bilans w wyjazdowych meczach na Stadio Artemio Franchi. W 45. minucie Biancocelesti przeprowadzili ostatnią akcję w pierwszej połowie na miarę prowadzenia 1:0. Luis Alberto pokonał Pietro Terracciano strzałem po dograniu Matteo Guendouziego.

Lazio często traci prowadzenie i nie inaczej było w meczu z Fiorentiną. W 61. minucie Michael Kayode doprowadził do remisu 1:1 strzałem po dograniu Andrei Belottego. Gospodarze nie zamierzali hamować i choć w 68. minucie Nicolas Gonzalez nie wykorzystał rzutu karnego, to już minutę później Giacomo Bonaventura zdobył prowadzenie 2:1 po odwróceniu wyniku.

Piłkarze Lazio mieli jeszcze trochę czasu na zareagowanie, ale nic ciekawego nie zdziałali. Podopieczni Maurizio Sarrego nie mieli pomysłu na strzelenie drugiego gola zmobilizowanym graczom Fiorentiny.

ACF Fiorentina - Lazio 2:1 (0:1)
0:1 - Luis Alberto 45'
1:1 - Michael Kayode 61'
2:1 - Giacomo Bonaventura 69'

W 68. minucie Nicolas Gonzalez (Fiorentina) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Fiorentina: Pietro Terracciano - Michael Kayode, Nikola Milenković, Luca Ranieri, Cristiano Biraghi - Arthur Melo (90' Maxime Lopez), Giacomo Bonaventura - Nicolas Gonzalez, Lucas Beltran (80' Antonin Barak), Riccardo Sottil (85' Rolando Mandragora) - Andrea Belotti (90' M'Bala Nzola)

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari, Nicolo Casale, Alessio Romagnoli, Adam Marusić (46' Elseid Hysaj) - Danilo Cataldi (62' Matias Vecino), Matteo Guendouzi, Luis Alberto - Gustav Isaksen (46' Mattia Zaccagni), Ciro Immobile (78' Taty Castellanos), Felipe Anderson (78' Pedro Rodriguez)

Żółte kartki: Guendouzi, Vecino (Lazio)

Sędzia: Marco Guida