Szczęście nie sprzyjało Bednarkowi. Młodzież dała awans Liverpoolowi

W Pucharze Anglii zdziesiątkowany kontuzjami Liverpool był lepszy od Southampton i awansował po trzybramkowym zwycięstwie. Nie był to najlepszy występ Jana Bednarka.

Rafał Szymański
Jan Bednarek Getty Images / Richard Pelham / Na zdjęciu: Jan Bednarek
"Święci" sprawiali duże problemy Liverpoolowi na początku środowego spotkania. Już 27 sekund po pierwszym gwizdku piłkę w siatce umieścił Sekou Mara. Jego radość była przedwczesna, bo sędzia zasygnalizował spalonego.

Następnie Joe Aribo znalazł się w niezłej sytuacji i po jego strzale piłka zatrzymała się na prawym słupku. Wspomniany Mara jeszcze dwukrotnie stanął oko w oko z Caoimhinem Kelleherem. Bramkarz "The Reds" skutecznie zatrzymał przeciwnika.

Jan Bednarek pokazał się z dobrej strony w 41. minucie. Reprezentant Polski zażegnał niebezpieczeństwo, wybijając piłkę na rzut rożny. Po chwili bramkarz musiał wyciągnąć się jak struna po uderzeniu Harveya Elliotta.

Debiutujący w seniorskim zespole Liverpoolu Louie Koumas błysnął tuż przed zmianą stron. Młokos zdecydował się na płaski strzał sprzed pola karnego. Niestety, ogromnego pecha miał Bednarek. Piłka odbiła się właśnie od kadrowicza i po rykoszecie trafiła do siatki.

Bednarek mógł odkupić winy w 50. minucie gry. Stoper pojawił się w polu karnym, po czym oddał strzał nad bramką.

Awans Liverpoolu do ćwierćfinału Pucharu Anglii przypieczętował Jayden Danns. 18-latek najpierw podcinką zaznaczył swoją obecność na boisku i dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu strzałem zewnętrzną częścią stopy ustalił rezultat na 3:0.

Ekipę Juergena Kloppa czeka trudne zadanie. W najciekawiej zapowiadającym się meczu ćwierćfinałowym Liverpool powalczy z Manchesterem United.

Manchester City - Newcastle United

Jagiellonia zameldowała się w półfinale. "Ogromny szacunek dla Korony"

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)