Karol Świderski bohaterem meczu. Ważny gol Polaka

Reprezentant Polski cieszy się z pierwszego gola w Serie A. Strzał Karola Świderskiego zapewnił Hellasowi Werona zwycięstwo 1:0 z US Sassuolo i przybliżył do utrzymania we włoskiej elicie.

Karol Świderski w barwach Hellasu Materiały prasowe / Karol Świderski w barwach Hellasu
Piłkarzom obu zespołów marzyło się przełomowe zwycięstwo. Hellas Werona wygrał poprzednio 13 stycznia, po czym w sześciu kolejkach zdobył tylko trzy z możliwych 18 punktów. Klub Pawła Dawidowicza i Karola Świderskiego znalazł się na najniższym, bezpiecznym miejscu w tabeli i nie miał ani punktu przewagi nad otwierającym strefę spadkową US Sassuolo.

Neroverdi prezentują się w ostatnich tygodniach katastrofalnie i nie potrafią pokonać żadnego przeciwnika od 6 stycznia. W późniejszych ośmiu kolejkach Sassuolo potrafiło zdobyć zaledwie punkt. Mocno osłabiona kontuzją Domenico Berardiego drużyna przeżywa największy kryzys od czasu pojawienia się w elicie. W niedzielę Berardi co prawda zagrał przez godzinę, ale nie pomógł odrodzić się drużynie.

Pierwsza połowa była senna i nie przyniosła przełomu w grze o utrzymanie. Nie było w niej ani gola, ani nawet kartki od Fabio Maresci. Oba zespoły nie chciały podjąć ryzyka i po jednej doliczonej minucie przeniosły się do szatni. Tam była ostatnia szansa na przygotowanie lepszego planu na atakowanie.

Po przerwie działo się już nieco więcej, co nie oznacza, że widowisko stało się atrakcyjne. Druga połowa rozpoczęła się żółtą kartką za faul dla Pawła Dawidowicza. Od 67. minuty na boisku było dwóch Polaków, ponieważ Karol Świderski wszedł na pozycję napastnika zamiast Thomasa Henry'ego.

I właśnie Karol Świderski został bohaterem meczu w 79. minucie. Polak zdobył pierwszego w karierze gola w Serie A. W akcji bramkowej był zrobił prawie wszystko, ponieważ to on zabrał piłkę niezdarnemu przeciwnikowi i po wymianie podań z Federico Bonazzolim, pokonał w sytuacji sam na sam Andreę Consiglego. Można było odnieść wrażenie, że uderzenie na 1:0 było nieczyste, ale co najważniejsze okazało się skuteczne.

Hellas Werona - US Sassuolo 1:0 (0:0)
1:0 - Karol Świderski 79'

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua (90' Ruben Vinagre), Diego Coppola, Paweł Dawidowicz, Juan Cabal - Ondrej Duda, Suat Serdar - Tijjani Noslin (60' Stefan Mitrović), Tomas Suslov (90' Giangiacomo Magnani), Darko Lazović (67' Federico Bonazzoli) - Thomas Henry (67' Karol Świderski)

Sassuolo: Andrea Consigli - Marcus Pedersen, Martin Erlić, Gianmarco Ferrari, Josh Doig - Daniel Boloca (68' Uros Racić), Matheus Henrique, Kristian Thorstvedt (83' Cristian Volpato) - Domenico Berardi (60' Samuel Castillejo), Andrea Pinamonti (83' Samuele Mulattieri), Armand Lauriente

Żółte kartki: Dawidowicz, Cabal, Serdar, Coppola (Hellas) oraz Henrique, Castillejo (Sassuolo)

Sędzia: Fabio Maresca