Chojniczanka prowadziła przez prawie cały mecz i nie zwyciężyła

W jedynym, niedzielnym meczu w II lidze piłkarze Chojniczanki zremisowali 1:1 ze Stalą Stalowa Wola. Podopieczni Krzysztofa Brede prowadzili przez 84 minuty spotkania.

Krzysztof Brede Agencja Gazeta / Jan Kowalski / Na zdjęciu: Krzysztof Brede
Chojniczanka rozpoczęła mecz w wymarzony sposób. Już w 4. minucie Grzegorz Szymusik strzelił gola na 1:0, więc drużyna z województwa pomorskiego mogła z optymizmem patrzeć na ciąg dalszy spotkania. Chojniczanka chciała dodatkowo poprawić i tak dobry bilans na własnym stadionie, w którym ma po pięć zwycięstw oraz remisów i jedną porażkę.

Gospodarze nie zdołali powiększyć przewagi, za co nadeszła kara w 88. minucie. Damian Oko doprowadził do remisu 1:1 i zdecydował o podziale punktów. To dopiero czwarty gol, którego beniaminek z Podkarpacia zdobył w meczach na wyjazdach od początku sezonu.

Remis nie zmienił sytuacji obu drugoligowców, którzy są sąsiadami w tabeli. Stal jest na siódmej pozycji z identyczną liczbą punktów jak ósma Chojniczanka. Sytuacja beniaminka z Podkarpacia wygląda trochę lepiej z powodu meczu zaległego w zanadrzu.

Chojniczanka - Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
1:0 - Grzegorz Szymusik 4'
1:1 - Damian Oko 88'

Chojniczanka: Damian Primel - Grzegorz Szymusik, Sebastian Golak, Andrias Edmundsson, Sebastian Szczytniewski, Marcin Kozina (46' Dominik Banach), Damian Nowacki (46' Alef Firmino), Oskar Paprzycki, Wojciech Szumilas (84' Błażej Szczepanek), Antoni Prałat (46' Kacper Korczyc, 79' Czesław Raburski), Valerijs Sabala

Stal: Mikołaj Smyłek - Patryk Zaucha, Jakub Kowalski, Damian Oko, Damian Urban (76' Michał Mydlarz), Arkadiusz Ziarko (69' Kacper Chełmecki), Jakub Górski (46' Adam Imiela), Łukasz Soszyński (87' Jakub Banach), Bartosz Wiktoruk (69' Dominik Maluga), Bartosz Pioterczak, Sebastian Strózik

Żółte kartki: Nowacki, Szumilas (Chojniczanka)

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?