Premier League: ofensywa totalna Arsenalu. Jakub Kiwior z asystą

Arsenal wciąż tuż za plecami prowadzącej dwójki. W poniedziałek miał bardzo łatwe zadanie i zdemolował na wyjeździe Sheffield United, zwyciężając aż 6:0.

Szymon Mierzyński
Jakub Kiwior WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jakub Kiwior
Sama wygrana "Kanonierów" nie jest żadną niespodzianką, lecz jej rozmiary owszem. Zamykający tabelę gospodarze wyszli na boisko całkowicie pogodzeni z porażką, co miało dla nich fatalne konsekwencje.

Już po pierwszym kwadransie było 0:3. Wynik w 5. minucie otworzył Martin Odegaard, a następne gole wpadały faworytowi z nadzwyczajną łatwością. Po samobóju Jaydena Bogle'a, w 15. minucie do siatki trafił Gabriel Martinelli.

Brazylijczyk wymienił podania z Jakubem Kiwiorem i Polak zaliczył przy tym trafieniu asystę. To dla niego trzeci taki wyczyn w obecnym sezonie Premier League. Oprócz ostatnich podań, sam też zdobył jednego gola (w wygranym 4:1 domowym starciu z Newcastle United).

Do przerwy Arsenal prowadził 5:0, zaś ostatecznie wbił "Szablom" aż pół tuzina bramek i w komfortowych warunkach sięgnął po pełną pulę. Teraz ma 61 pkt. - o 2 mniej niż liderujący Liverpool i o 1 mniej niż zajmujący 2. lokatę Manchester City.

Kiwior spędził na boisku 90 minut i to był dla niego 15. występ w trwającej edycji angielskiej ekstraklasy.

Sheffield United - Arsenal FC 0:6 (0:5) 0:1 - Martin Odegaard 5' 0:2 - Jayden Bogle (sam.) 13' 0:3 - Gabriel Martinelli 15' 0:4 - Kai Havertz 25' 0:5 - Declan Rice 39' 0:6 - Ben White 58'