Przypatrz się dobrze. Potężny strzał i nagle pojawił się Mueller [WIDEO]

Bayern Monachium przystąpił do meczu Ligi Mistrzów z Lazio Rzym z nożem na gardle. W końcówce pierwszej połowy niemiecki zespół objął prowadzenie 2:0 po pięknej akcji.

Łukasz Witczyk
gol Thomasa Muellera w meczu z Lazio Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: gol Thomasa Muellera w meczu z Lazio
W pierwszym meczu 1/8 finału Lazio Rzym wygrało 1:0. Po tamtym spotkaniu na Bayern Monachium wylała się lawina krytyki. Wieszczono, że mistrzowie Niemiec odpadną z dalszej rywalizacji o najważniejsze europejskie trofeum i zakończą sezon bez żadnego pucharu.

W rewanżu Bayern stanął jednak na wysokości zadania. Do przerwy prowadził już 2:0 po golach Harry'ego Kane'a i Thomasa Muellera. Zwłaszcza gol Niemca padł po świetnej akcji. Pomocnik pojawił się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy z rzutu rożnego dośrodkował Raphael Guerreiro. Piłka trafiła na nogę Matthijsa de Ligta, który huknął do zastanowienia. W torze lotu piłki stał Mueller. Sytuację można zobaczyć poniżej. Przypatrzcie się dobrze, co zrobił niemiecki piłkarz.

Mueller strącił piłkę głową i zmylił bramkarza. Tym samym Lazio dostało gola do szatni. Po zmianie stron Bayern jeszcze podwyższył prowadzenie.

O golu Polaka głośno na całym świecie. "Próbowałem nawet na betonie"