Wyraźne zwycięstwo w meczu dwóch Olimpii

W środę została nadrobiona kolejna zaległość w II lidze. Olimpia Grudziądz próbuje uratować się przed spadkiem ze szczebla centralnego. Pokonała imienniczkę z Elbląga aż 3:0.

piłkarze Olimpii Grudziądz WP SportoweFakty / Łukasz Łagoda / Na zdjęciu: piłkarze Olimpii Grudziądz
Grudziądzanie rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia i w pierwszej połowie strzelili dwa gole. Gospodarze zdobyli prowadzenie 1:0 już w 5. minucie strzałem Szymona Krocza. Wykorzystał on dogranie Kacpra Rycherta, który przeprowadził akcję indywidualną na lewej stronie boiska. Podobnie wyglądał zresztą atak w 25. minucie, który pozwolił Olimpii podwyższyć prowadzenie na 2:0 uderzeniem Kacpra Cichonia.

Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego nie oddała zaliczki i jeszcze dołożyła gola na 3:0. Zdobył go pierwszoplanowy zawodnik meczu Kacper Rychert na zakończenie kolejnego rajdu obok zdezorientowanych rywali.

Olimpia Grudziądz pozostaje w strefie spadkowej. Beniaminek jest przedostatni w tabeli, ale jego sytuacja nie jest jeszcze beznadziejna. Po ostatnich, dobrych wynikach traci cztery punkty do zamykającego bezpieczną strefę GKS-u Jastrzębie. Olimpia Elbląg zacięła się w rundzie wiosennej i jest na 10. lokacie otwierającej dolną połowę stawki.

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 3:0 (2:0)
1:0 - Szymon Krocz 5'
2:0 - Kacper Cichoń 25'
3:0 - Kacper Rychert 73'

Olimpia Grudziądz: Kacper Górski - Rafał Kobryń, Bartosz Zbiciak, Damian Kostkowski, Iwan Ciupa, Fardin Rabet (46' Patryk Czarnowski), Dominik Frelek (67' Jarosław Jampol), Oskar Sikorski, Kacper Cichoń (77' Grzegorz Glapka), Kacper Rychert (77' Kacper Jarzec), Szymon Krocz (87' Igor Maruszak)

Olimpia Elbląg: Andrzej Witan - Łukasz Sarnowski (76' Kacper Łaszak), Kacper Szczudliński (46' Mariusz Gabrych), Bartłomiej Mruk, Kacper Filipczyk, Kamil Bartoś, Michał Kuczałek, Dawid Danilczyk (76' Kacper Jóźwicki), Jan Sienkiewicz (35' Adam Żak), Ołeksandr Jacenko (61' Maciej Spychała), Maciej Famulak

Żółte kartki: Cichoń, Kostkowski, Czarnowski, Jarzec (Olimpia Grudziądz) oraz Famulak (Olimpia Elbląg)

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Grudziądz utrzyma się w tym sezonie w II lidze?