Konkretna zaliczka klubu Sebastiana Szymańskiego w LKE

Fenerbahce jest blisko awansu do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy po pokonaniu 3:0 Royale Union Saint-Gilloise. Znacznie dalej do najlepszej ósemki ma PAOK Saloniki, którego obrońcą jest Tomasz Kędziora.

Mecz Ligi Konferencji Europy: Royale Union Saint-Gilloise - Fenerbahce PAP/EPA / Olivier Hoslet / Mecz Ligi Konferencji Europy: Royale Union Saint-Gilloise - Fenerbahce
Sebastian Szymański znalazł się w podstawowym składzie Fenerbahce na wyjazdowe spotkanie z Royale Union Saint-Gilloise. Dla Polaka był to powrót do Beneluksu, w którym był zawodnikiem holenderskiego Feyenoordu. Symboliczna była również bramka na 1:0 Belga - Michy'ego Batshuayia w 20. minucie. Fenerbahce mogło od tego momentu bronić przewagi i wychodziło to dobrze. Gole na 3:0 z końcówki spotkania dały dużo spokoju zespołowi Szymańskiego przed rewanżem w Stambule.

Od początku meczu zagrał również Tomasz Kędziora, a PAOK Saloniki rozpoczął na wyjeździe bałkański dwumecz z Dinamem Zagrzeb. Chorwacka drużyna otworzyła wynik w 37. minucie i pomógł w tym chorwacki bramkarz PAOK-u - Dominik Kotarski. Interweniował on źle po strzale Bruno Petkovicia i ułatwił mu wykonanie dobitki. Bruno Petković dołożył w 71. minucie gola na 2:0 dzięki czemu wyrósł na najważniejszego piłkarza wieczoru w Zagrzebiu.

ACF Fiorentina miała zaliczkę od 2. minuty meczu z Maccabi Hajfa, ale był to miły złego początek dla finalisty poprzedniej edycji Ligi Konferencji Europy. Nie minęło pół godziny i formalni gospodarze odwrócili wynik na 2:1. Maccabi pokazało, że zna dobre sposoby na przejście przez obronę Violi. Walka rozgorzała na dobre i w meczu rozgrywanym w Budapeszcie padło ostatecznie siedem goli. Zakończył się on wygraną Fiorentiny 4:3, co stawia ją w lepszej sytuacji przed rewanżem Stadio Artemio Franchi.