Premier League: Wygrana Brighton z Moderem w składzie. West Ham uratował remis

Brighton and Hove Albion z kolejnym zwycięstwem w Premier League. Zespół ten pokonał Nottingham Forest 1:0, a 75 minut rozegrał Jakub Moder. Z kolei West Ham United rzutem na taśmę uratował remis w starciu z Burnley FC.

Łukasz Witczyk
Jakub Moder z zespołem Brighton and Hove Albion Getty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Jakub Moder z zespołem Brighton and Hove Albion
Mające szansę na grę w europejskich pucharach Brighton and Hove Albion zmierzyło się w niedzielę z walczącym o utrzymanie Nottingham Forest. Faworytem spotkania wydawali się być gospodarze, wśród których w podstawowym składzie znalazł się Jakub Moder.

Gospodarze od 29. minuty prowadzili, ale mieli nieco szczęścia. Piłkę do własnej bramki skierował bowiem Andrew Omobamidele. Po tej sytuacji goście zaczęli grać coraz odważniej i robili wszystko, by odwrócić losy spotkania. Nie potrafili jednak znaleźć sposobu na defensywę przeciwników. Moder został zmieniony w 75. minucie.

W innym niedzielnym meczu Premier League West Ham United zmierzyło się z ligowym outsiderem, Burnley FC. Przed spotkaniem eksperci zastanawiali się jedynie nad tym, jakie będą rozmiary zwycięstwa Młotów. Jednak już początek spotkania pokazał, że dla gospodarzy nie będzie to łatwa przeprawa.

W 11. minucie skazywane na pożarcie Burnley FC objęło prowadzenie po golu David Datro Fofany. Goście oszaleli z radości, ale to nie był koniec dobrych momentów. W końcówce pierwszej połowy przyjezdni cieszyli się z drugiego gola, a jego autorem był Konstantinos Mavropanos, który zaliczył samobójcze trafienie.

Gol do szatni podziałał na Młoty jak płachta na byka. Zaraz po wznowieniu gry Lucas Paqueta pokonał bramkarza Burnley FC i było tylko 1:2. Gracze West Ham United atakowali, ale mieli problem, by przedrzeć się przez defensywę przeciwników.

To udało się w końcówce. W 82. minucie na boisku pojawił się Danny Ings i to on uratował remis dla Młotów. Najpierw cieszył się z gola, ale nie został on uznany z powodu spalonego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry nie było już wątpliwości. Ings wykorzystał dogranie Mohammeda Kudusa i było 2:2. Łukasz Fabiański całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Wyniki:

Brighton and Hove Albion - Nottingham Forest 1:0 (1:0)
1:0 - Andrew Omobamidele (sam.) 29'

West Ham United - Burnley FC 2:2 (0:2) 0:1 - David Datro Fofana 11' 0:2 - Konstaninos Mavropanos (sam.) 45' 1:2 - Lucas Paqueta 46' 2:2 - Danny Ings 90+1'