Bramka "stadiony świata". Ależ to kapitalnie zrobił

Francuskie Lille OSC pewnie wygrało ze Sturm Graz w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Konferencji Europy, a ozdobą pojedynku była bramka na 3:0 dla gości. To trafienie po prostu trzeba zobaczyć.

Szymon Łożyński
Trafienie Zhegrova Twitter / Viaplay Sport / Trafienie Zhegrova

Bardzo blisko ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy są piłkarze Lille OSC. Wydaje się, że rewanż na boisku Francuzów będzie już tylko formalnością, bowiem z Austrii wyjechali z trzybramkową zaliczką.

Przyjezdni strzelani rozpoczęli już w pierwszej połowie. W 28. minucie spotkania do siatki trafił Jonathan David. Ten sam piłkarz podwyższył wynik na 2:0 na początku drugiej odsłony.

Po meczu najwięcej mówiło się jednak nie o trafieniach Davida. Show skradł bowiem jego kolega z zespołu przy bramce na 3:0. W 71. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Edon Zhegrova.

24-latek z Kosowa wykonał rzut rożny. Nie dośrodkowywał tylko podał krótko do swojego kolegi. Po chwili znów był przy piłce i zdecydował się na bezpośredni strzał prawie z rogu boiska.

W pierwszej chwili mogło się wydawać, że to dośrodkowanie. Piłka leciała jednak w stronę bramki i ostatecznie nie sięgnął jej bramkarz Sturm Graz.

"Gola czwartku na europejskich boiskach już znamy" - tak podsumowano piękne trafienie piłkarza z Kosowa na profilu Viaplay Sport w serwisie X.