Został wykluczony przez Hołownię. Mało kto wie, co robił kiedyś

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Adam Gomoła
Instagram / / Na zdjęciu: Adam Gomoła
zdjęcie autora artykułu

W piątek Zarząd Krajowy Polski 2050 podjął uchwałę, na mocy której Adam Gomoła został wykluczony z partii Szymona Hołowni. Najmłodszy poseł Sejmu X kadencji wybrany do parlamentu z okręgu opolskiego był kiedyś... sędzią piłkarskim.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawieszenie Adama Gomoły w partii oraz klubie parlamentarnym ma związek z zarzutami dotyczącymi "handlowania" miejscem na liście wyborczej Polska 2050. Prawdziwą burzę rozpętały informacje dziennika "Nowa Trybuna Opolska".

Według tamtejszych doniesień polityk miał zlecić operację finansową, w celu ominięcia limitu finansowania kampanii wyborczej (więcej przeczytasz TUTAJ).

"Zaistniała sytuacja pozostawia wątpliwości, czy w przypadku pana posła Adama Gomoły zostały zachowane standardy przejrzystości i transparentności" - czytaliśmy w oświadczeniu partii.

ZOBACZ WIDEO: "Awaria transmisji". Ludzie przecierali oczy ze zdumienia

Po 15 października 2023 roku na temat Gomoły było głośno nie tylko ze względu na fakt, iż został najmłodszym posłem Sejmu X kadencji. Portale sportowe wspominały bowiem o jego przeszłości. Już jako 15-latek sędziował mecze piłkarskie w swoim okręgu.

W udzielonym jakiś czas temu wywiadzie dla WP SportoweFakty powiedział, że większe emocje przeżył nie w pierwszym dniu w Sejmie... a debiucie sędziowskim.

- Pamiętam ten pierwszy mecz trampkarzy do lat 15. Było to w Zdzieszowicach, na stadionie Ruchu. Emocje były ogromne. Wtedy musiałem wszystko zrobić sam, a tu miałem wsparcie kolegów i koleżanek. Do roli posła szykowałem się dłużej - mówił Adam Gomoła (więcej przeczytasz TUTAJ).

Zobacz też: Robert Lewandowski w szoku? Skład FC Barcelony na mecz z Mallorką Gol za golem w Gliwicach. Oddech Radomiaka. Piast w coraz trudniejszej sytuacji

Źródło artykułu: WP SportoweFakty