Premier League: klęska ekipy Matty'ego Casha w ważnym meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / TIM KEETON / Na zdjęciu: Matty Cash (z lewej) i Brennan Johnson (z prawej)

W spotkaniu 28. kolejki Premier League 2023/2024 zespół Aston Villi, którego zawodnikiem jest reprezentant Polski Matty Cash (rozegrał cały mecz), przegrał u siebie z Tottenham Hotspur aż 0:4.

Niedzielne stracie drużyn walczących o udział w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie zapowiadało się ciekawie i trudno było wskazać jego faworyta. W listopadzie The Villans wygrali z londyńczykami 2:1 na wyjeździe.

W pierwszej połowie konfrontacji na Villa Park w Birmingham nie działo się zbyt wiele. Brakowało ciekawych, składnych akcji z obydwu stron i I odsłona batalii zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dopiero po zmianie stron Koguty podkręciły tempo i w 50. minucie wyszły na prowadzenie. Wówczas Pape Matar Sarr dokładnie dośrodkował w pole karne gospodarzy, a tym do piłki doszedł James Maddison i wpakował ją do siatki.

Nie minęło 180 sekund, a było już 2:0 dla przyjezdnych. Po przechwycie Heung-min Son zagrał świetne podanie do Brennana Johnsona, który strzałem pod poprzeczkę pokonał Emiliano Martineza.

Na domiar złego od 65. minuty Aston Villa musiała grać w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za faul otrzymał John McGinn.

Tottenham Hotspur zadał jeszcze dwa ciosy już w doliczonym czasie gry, kiedy to jego składne akcje pewnymi strzałami wykończyli Son i Timo Werner.

Po tej konfrontacji ekipa z Londynu w tabeli Premier League traci do podopiecznych Unai'a Emery'ego już tylko dwa punkty i jeden mecz zaległy do rozegrania.

Premier League, 28. kolejka:

Aston Villa - Tottenham Hotspur 0:4 (0:0) 0:1 - James Maddison 50' 0:2 - Brennan Johnson 53' 0:3 - Heung-min Son 90+1' 0:4 - Timo Werner 90+4'

Czerwona kartka: John McGinn (Aston Villa) w 65. minucie /za faul/

*Matty Cash (Aston Villa) rozegrał cały mecz.