Pięć goli w meczu Premier League. Chelsea nie odpuszcza

Choć Chelsea FC i Newcastle United są w środku tabeli Premier League, to ich rywalizacja zapowiadała się ciekawie. Konfrontacja nie rozczarowała i trzymała w napięciu. The Blues okazali się w niej lepsi 3:2.

Mecz Premier League: Chelsea FC - Newcastle United PAP/EPA / Isabel Infantes / Mecz Premier League: Chelsea FC - Newcastle United
Na Stamford Bridge stawiła się drużyna, która rozpoczęła sezon w Lidze Mistrzów. Newcastle United powróciło po latach oczekiwania do grupy europejskiego pucharu, na co akurat kibice Chelsea FC mogli spoglądać z zazdrością. Aktualnie obu zespołom daleko do Champions League. Gospodarze poniedziałkowego meczu otwierali dolną połowę tabeli, a goście zamykali górną.

The Blues rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Była zaledwie 6. minuta meczu i cieszyli się z prowadzenia 1:0. Swojej szansy w ataku Chelsea nie marnował Nicolas Jackson i strzelił gola po dograniu Cole'a Palmera.

Newcastle United doprowadziło do remisu 1:1 rzutem na taśmę w pierwszej połowie. Była 43. minuta, w której Alexander Isak pokonał Djordje Petrovicia po dograniu Bruno Guimaraesa. W ten sposób gospodarze musieli zapomnieć o prowadzeniu, a rywalizacja rozpoczęła się na swój sposób od początku. W przerwie obaj trenerzy szukali dobrego sposobu na atakowanie.

Chelsea rozpoczęła drugą połowę równie dobrze jak pierwszą. Na strzelenie gola potrzebowała tylko nieco więcej czasu. W 58. minucie Cole Palmer przymierzył na 2:1 i wyrastał na najważniejszego zawodnika meczu. Po dograniu Enzo Fernandeza dołożył gola do wcześniejszej asysty.

W ostatnim kwadransie podstawowego czasu doszli do głosu piłkarze wprowadzeni z ławki rezerwowych na boisko. Jeszcze dwa razy zmienili oni wynik. Gospodarzom przydało się wejście Mychajło Mudryka, który dołożył gola na 3:1 dla Chelsea w 76. minucie. Newcastle jeszcze na moment rozbudziło nadzieję trafieniem na 2:3 Jacoba Murphy'ego, ale okazała się to płonna nadzieja na zapunktowanie.

Chelsea FC - Newcastle United 3:2 (1:1)
1:0 - Nicolas Jackson 6'
1:1 - Alexander Isak 48'
2:1 - Cole Palmer 58'
3:1 - Mychajło Mudryk 76'
3:2 - Jacob Murphy 90'

Chelsea: Djordje Petrović - Malo Gusto, Axel Disasi, Trevoh Chalobah, Marc Cucurella - Enzo Fernandez, Moises Caicedo - Cole Palmer (86' Cesare Casadei), Conor Gallagher, Raheem Sterling (71' Mychajło Mudryk) - Nicolas Jackson (90' Carney Chukwuemeka)

Newcastle: Martin Dubravka - Tino Livramento, Fabian Schaer, Sven Botman, Dan Burn (69' Emil Krafth) - Sean Longstaff, Bruno Guimaraes (81' Joe White), Joe Willock (81' Lewis Miley) - Miguel Almiron (69' Elliott Anderson), Alexander Isak, Anthony Gordon (36' Jacob Murphy)

Żółte kartki: Sterling, Caicedo (Chelsea) oraz White (Newcastle)