Piękny pościg klubu Polaka w Lidze Konferencji Europy

PAOK Saloniki awansował do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Wygrał 5:1 z Dinamem Zagrzeb i z nawiązką odrobił stratę poniesioną w Chorwacji. Dalej gra nie tylko Tomasz Kędziora, ale również Sebastian Szymański i spółka z Fenerbahce.

Mecz Ligi Konferencji Europy: PAOK Saloniki - Dinamo Zagrzeb PAP/EPA / Achilleas Chiras / Mecz Ligi Konferencji Europy: PAOK Saloniki - Dinamo Zagrzeb
PAOK Saloniki był w trudnej sytuacji przed meczem na Toumbie przeciwko Dinamu Zagrzeb. W bałkańskiej rywalizacji poniósł stratę 0:2 na Stadionie Maksimir. Tylko szalony pościg mógł przedłużyć nadzieje zespołu Tomasza Kędziory na wygranie europejskiego pucharu.

I kibice byli świadkami takiego szalonego pościgu, ponieważ PAOK strzelił gole na 3:0 w kwadrans między 27. a 42. minutą rewanżu. Dinamo odgryzło się jednym strzałem do bramki po przerwie, ale wtedy przypomniał o sobie bohater meczu. Konstantinos Koulierakis zdobył bramkę na 4:1 i miał już na koncie dwa gole i taką samą liczbę asyst. Wynik na 5:1 ustalił z rzutu karnego Andrija Zivković. Tomasz Kędziora był na boisku przez całe spotkanie.

Fenerbahce Stambuł solidnie zapracowało na spokój ducha przed rewanżem z Royale Union Saint-Gilloise. Nie zlekceważyło przeciwnika w pierwszym meczu i w Belgii wygrało aż 3:0. Głównymi postaciami tego spotkania byli piłkarze, którzy powrócili do Beneluksu. Na własnym stadionie Fenerbahce nie zagrało już równie dobrze i poniosło porażkę 0:1. Sebastian Szymański rozegrał pełną partię.

Tydzień temu Fiorentina wygrała 4:3 "zwariowany" mecz w Budapeszcie. Przeciwnikiem zeszłorocznego finalisty Ligi Konferencji Europy było Maccabi Hajfa, które z powodu konfliktu militarnego nie może rozgrywać meczów w Izraelu. Piłkarze ze Stadio Artemio Franchi byli świadomi, że Maccabi jest w stanie sprawić im problemy w obronie. Tym samym zwarli szyki, a remis 1:1 w rewanżu przypieczętował ich awans.