AC Milan był faworytem i nie potknął się

AC Milan podsumował dobry dla siebie tydzień zwycięstwem 3:1 z Hellasem Werona. W pokonanym zespole pokazali się Paweł Dawidowicz oraz Karol Świderski.

piłkarze AC Milan PAP/EPA / Mark Runnacles / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
Hellas Werona a to opuszcza strefę spadkową, a to powraca do niej. Bardzo prawdopodobne, że drużyna ze Stadio Marcantonio Bentegodi będzie martwić się o utrzymanie do końca kolejnego sezonu. W poprzednim, Hellas walczył o pozostanie w elicie aż do wygranego barażu ze Spezią. Drużyna dwóch kadrowiczów Michała Probierza - Pawła Dawidowicza i Karola Świderskiego - chciała poszukać punktów także w meczu z pucharowiczem z Mediolanu.

AC Milan walczy o wicemistrzostwo Włoch z Juventusem, który złapał zadyszkę. Z kolei Rossoneri wybrali się do Werony po udanej wizycie w Pradze. W niej po raz drugi pokonali Slavię i zagwarantowali sobie awans do ćwierćfinału Ligi Europy. Drużyna Stefano Piolego nie chciała tracić rozpędu i do starcia z nisko notowanym Hellasem przystąpiła w roli faworyta.

W 50. minucie meczu Milan był na prowadzeniu 2:0 po strzałach Theo Hernandeza i Christiana Pulisicia, więc był na dobrej drodze do zdobycia kompletu punktów. Obrona, z Pawłem Dawidowiczem w szeregach, radziła sobie z atakami pucharowicza przez 44 minuty.

W 57. minucie zmienili się Polacy na boisku. Dublerem Pawła Dawidowicza był Giangiacomo Mangani, a Karol Świderski wbiegł za Michaela Folorunsho. Niebawem Hellas złapał kontakt z przeciwnikiem dzięki strzałowi na 1:2 Tijjaniego Noslina, więc końcówka spotkania mogła być jeszcze pasjonująca. Milan utemperował jednak zapał gospodarzy do odrabiania strat uderzeniem Samuela Chukwueze na 3:1 w 79. minucie.

Hellas Werona - AC Milan 1:3 (0:1)
0:1 - Theo Hernandez 44'
0:2 - Christian Pulisić 50'
1:2 - Tijjani Noslin 65'
1:3 - Samuel Chukwueze 79'

Hellas: Lorenzo Montipo - Fabien Contezone, Diego Coppola, Paweł Dawidowicz (57' Giangiacomo Magnani), Juan David Cabal (76' Ruben Vinagre) - Ondrej Duda, Suat Serdar (46' Daniel Silva) - Tomas Suslov, Michael Folorunsho (57' Karol Świderski), Darko Lazović (57' Stefan Mitrović) - Tijjani Noslin

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria, Pierre Kululu (46' Matteo Gabbia), Fikayo Tomori (84' Simon Kjaer), Theo Hernandez - Ismael Bennacer, Tijani Reijnders - Christian Pulisić (66' Olivier Giroud), Ruben Loftus-Cheek (66' Yunus Musah), Rafael Leao - Noah Okafor (73' Samuel Chukwueze)

Żółte kartki: Serdad (Hellas) oraz Tomori, Hernandez, Reijnders (Milan)