Polubił wpis o zwycięstwie Rosji. Ukraińcy błyskawicznie to wyłapali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fot. Szachtar Donieck / Na zdjęciu: Husraw Toirow
Materiały prasowe / Fot. Szachtar Donieck / Na zdjęciu: Husraw Toirow
zdjęcie autora artykułu

Husraw Toirow - piłkarz Szachtara Donieck - ma poważne problemy. Finansowe, bo została na niego nałożona kara w wysokości ok. 30 tys. zł, ale też sportowe. Bo nie wiadomo, czy właśnie nie przekreślił szans na piłkarską karierę.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak informowaliśmy (TUTAJ więcej szczegółów >>) reprezentacja Rosji rozegrała pierwsze spotkanie towarzyskie z europejskim krajem - od początku wojny w Ukrainie. Piłkarze z kraju, który rozpoczął największą od 80 lat wojnę na Starym Kontynencie, pokonali Serbię aż 4:0.

Spotkanie wywołało - nie tylko w Ukrainie, ale w całej Europie - sporo kontrowersji. Dotychczas izolowana Rosja w końcu spotkała się z ekipą, która nie jest outsiderem. Serbowie zagrali podczas dwóch ostatnich mundiali, awansowali również na nadchodzące Euro 2024. Należy jednak podkreślić, że ten kraj jest jednym z najbardziej prorosyjskich. Poparcie Władimira Putin wśród Serbów jest bardzo duże.

Post zamieszczony na instagramie i informujący o wygranej Rosji "polubił" Husraw Toirow. Smaczku dodaje fakt, że to piłkarz występujący w... ukraińskim Szachtarze Donieck. 19-latek na razie gra głównie w zespole młodzieżowym, ale jest uznawany za potężny talent. Dlatego reprezentant Tadżykistanu zdążył już dwukrotnie zagrać w pierwszym zespole mistrza Ukrainy.

ZOBACZ WIDEO: "W boksie byłby rzucony ręcznik". Eksperci bezlitośni dla postawy Estończyków

Gest Toirowa nie umknął ukraińskim służbom, które monitorują internet. Sprawa została nagłośniona. W efekcie młody piłkarz został ukarany odebraniem miesięcznego wynagrodzenia (w przeliczeniu na złotówki to wedle informacji dziennikarzy portalu football24.ua około 30 tysięcy złotych).

- Pieniądze zostaną przeznaczone na Siły Zbrojne Ukrainy - poinformował klub.

Czy zawodnika, który od wiosny 2023 roku występuje w Szachtarze spotka jeszcze jakaś dodatkowa kara? Ukraińscy dziennikarze spekulują, że właśnie zamknął sobie drogę rozwoju w tym klubie. Być może wkrótce zostanie sprzedany.

Czytaj także: Zagraniczne media piszą o zachowaniu Ukrainki w meczu ze Świątek >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty