Cztery gole w meczu Argentyny. Mistrz świata mógł doznać sensacyjnej porażki

Argentyna z kompletem zwycięstw w marcowych meczach towarzyskich. W nocy mistrzowie świata pokonali Kostarykę 3:1, choć dość długo pachniało sensacją.

Szymon Mierzyński
Reprezentacja Argentyny przed meczem z Salwadorem w marcu 2024 roku Twitter / Messi Xtra / Reprezentacja Argentyny przed meczem z Salwadorem w marcu 2024 roku
Do przerwy prowadzili goście, a wszystko dzięki trafieniu Manfreda Ugalde, który dobił uderzenie Alvaro Zamory. Nie najlepiej w tej sytuacji interweniował Walter Benitez, wybijając piłkę przed siebie.

Argentyńczycy obudzili się po przerwie. Wyrównał pięknym uderzeniem w okienko z rzutu wolnego Angel Di Maria, a chwilę później było już 2:1. Tym razem strzelcem był Alexis Mac Allister. Zawodnik Liverpoolu pokonał Keylora Navasa głową w zamieszaniu po rzucie rożnym.

Wynik na 3:1 dla gospodarzy ustalił w ostatnim kwadransie Lautaro Martinez, który dostał podanie od Rodrigo De Paula i uderzył skutecznie z ostrego kąta.

Mistrz świata triumfował dość pewnie i odniósł drugie towarzyskie zwycięstwo z rzędu. Cztery dni temu był lepszy od Salwadoru (3:0).

Następny mecz Argentyna rozegra 14 czerwca. Jej przeciwnikiem będzie Gwatemala.

Tydzień później rozpocznie się Copa America. W fazie grupowej tego turnieju podopieczni Lionela Scaloniego zmierzą się z Kanadą (21.06), Chile (26.06) oraz Peru (30.06).

Argentyna - Kostaryka 3:1 (0:1)
0:1 - Manfred Ugalde 34'
1:1 - Angel Di Maria 52'
2:1 - Alexis Mac Allister 56'
3:1 - Lautaro Martinez 77'