Bundesliga. Znów to zrobili! Szalona końcówka Bayeru Leverkusen

Bayer 04 Leverkusen pewnie kroczy po mistrzowski tytuł. W sobotę Aptekarze wygrali 2:1 z TSG 1899 Hoffenheim, choć do 88. minuty przegrywali. To była kolejna szalona końcówka w wykonaniu Bayeru.

Łukasz Witczyk
radość Bayeru Leverkusen Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: radość Bayeru Leverkusen
Sobotni mecz nie układał się po myśli Bayeru 04 Leverkusen. Lider Bundesligi od 33. minuty przegrywał z TSG 1899 Hoffenheim po golu Maximiliana Beiera. Następnie Wieśniacy skupili się na obronie korzystnego rezultatu. Za wszelką cenę chcieli sprawić sensację. I długo wiele wskazywało na to, że osiągną swój cel.

Bayer atakował przez niemal całe spotkanie. Stworzył niemal 40 sytuacji podbramkowych, oddał 12 celnych strzałów, ale piłkarzom lidera Bundesligi brakowało skuteczności. Goście przetrwali napór przeciwników do 88. minuty. Wtedy to miejscowi doprowadzili do wyrównania.

Wtedy to Jonathan Tah dograł do Roberta Andricha, a ten wprawił w euforię fanów Bayeru. Remis nie zadowalał jednak gospodarzy. Już w doliczonym czasie gry do siatki rywali trafił Patrik Schick. Leverkusen było w ekstazie. To kolejna szalona końcówka w wykonaniu piłkarzy Bayeru.

Tak było w starciu Ligi Europy z Karabachem Agdam, gdy Bayer przegrywał i był na wylocie z rozgrywek, ale w doliczonym czasie gry drugiej połowy strzelił dwa gole i odwrócił losy rywalizacji.

W innych meczach zwycięstwa odniosły ekipy SC Freiburg i VfL Wolfsburg. Ekipa z Fryburga wygrała z Borussią M'gladbach, a Wilki zwyciężyły z Werderem Brema. Z kolei bezbramkowymi remisami zakończyły się starcia Eintrachtu Frankfurt z Unionem Berlin i RB Lipsk z FSV Mainz.