Brazylijczyk bohaterem Barcelony. Pod tym względem tylko "Lewy" jest lepszy

Raphinha zagwarantował FC Barcelonie komplet punktów w spotkaniu z Las Palmas (1:0). Skrzydłowy zapracował na wyróżnienie.

Rafał Szymański
Raphinha PAP/EPA / Toni Albir / Na zdjęciu: Raphinha
Przez większą część meczu FC Barcelona grała w liczebnej przewadze, miała sporo sytuacji, ale tylko raz sforsowała defensywę drużyny przeciwnej. W 59. minucie tej rywalizacji Raphinha skierował piłkę do siatki po asyście Joao Felixa.

Rezultat 1:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka, po którym Raphinha został wybrany najlepszym piłkarzem meczu. Zresztą reprezentant Brazylii w pierwszej połowie również pokonał bramkarza Las Palmas, lecz sędzia zasygnalizował spalonego.

Bohater "Blaugrany" zajął stanowisko w tej sprawie. Z jego perspektywy, arbiter główny popełnił karygodny błąd.

- Wiedzieliśmy, jaką jakość ma Las Palmas. Zagraliśmy świetny mecz i mieliśmy świadomość, że bramka musi przyjść. Myślę, że pierwsza zdobyta przeze mnie bramka powinna być uznana. Nie wiem, co odgwizdał. To są trzy ważne punkty. Walczymy do końca. Nie poddamy się, dopóki liga się nie skończy - zapewnił Raphinha, cytowany przez "Markę".

Serwis statystyczny "Opta" podał, że od początku poprzedniego sezonu Raphinha już siódmy raz otworzył wynik w meczu w ramach La Liga. Jak podkreślono, spośród wszystkich zawodników FC Barcelony jedynie Robert Lewandowski w tym okresie dokonał tego więcej razy (10).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Raphinha jest obecnie kluczowym graczem FC Barcelony?