Neymar wróci do Brazylii? Media: piłkarz złożył deklarację

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Thiago Ribeiro / Neymar
Getty Images / Thiago Ribeiro / Neymar
zdjęcie autora artykułu

Neymar jest obecnie zawodnikiem saudyjskiego Al-Hilal, ale więcej czasu niż na Bliskim Wschodzie spędza w Brazylii. Przy okazji ostatniej wizyty na meczu Santosu miał zadeklarować się wobec władz tego klubu.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie da się ukryć, że po transferze do Paris Saint-Germain kariera Neymara nie wyglądała tak, jak można było się tego spodziewać. W barwach FC Barcelony Brazylijczyk czarował, a w stolicy Francji wyglądał zdecydowanie gorzej.

W pewnym momencie on miał dość Paryża, a Paryż miał już dość jego i latem poprzedniego roku strony się rozstały. Wtedy też reprezentant Canarinhos trafił do Al-Hilal FC, w którym jednak zbyt długo nie pograł i zerwał więzadła krzyżowe.

Jego umowa z saudyjskim klubem wygaśnie latem 2025 roku i wtedy najprawdopodobniej kolejny raz zmieni otoczenie. Z informacji podanych przez brazylijski portal UOL wynika, że Neymar powiedział władzom FC Santosu, że w następnym roku będzie chciał do niego wrócić.

ZOBACZ WIDEO: Michał Probierz zdradza, co pomyślał po obronionym przez Szczęsnego karnym

Taka deklaracja miała paść z niego ust ostatniej nocy, gdy pojawił się na trybunach stadionu Santosu na meczu tej drużyny z Palmeiras. Ekipa, której Neymar jest wychowankiem wygrała starcie 1:0, a piłkarz widział je z bliska.

No i nie jest to jedyna dobra informacja, bo kibice tej drużyny z pewnością entuzjastycznie przyjęliby Neymara w swoich szeregach. Atakujący za młodu brylował w pierwszym zespole, a teraz na końcówkę kariery ma wrócić do swojego domu.

Czytaj też: Piątek trafi do ligi saudyjskiej? Podpora Warty wreszcie wraca do gry

Źródło artykułu: WP SportoweFakty