Ogromna afera w Niemczech. "Przypomina nazistowski symbol SS"

Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej zaprezentowała stroje na Euro 2024. Nie obyło się jednak bez ogromnej afery, a to wszystko przez jeden szczegół. Personalizacja koszulek natychmiast została wstrzymana.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Jonathan Tah, w ramce: koszulka reprezentacji Niemiec z oficjalnej strony Adidasa Getty Images / Helge Prang / GES Sportfoto / Na zdjęciu: Jonathan Tah, w ramce: koszulka reprezentacji Niemiec z oficjalnej strony Adidasa
Nasi zachodni sąsiedzi przygotowują się do Euro 2024. Kadra Niemiec na imprezę, której będzie gospodarzem, przygotowała nawet specjalne trykoty. Pierwszy zestaw był klasyczny - biała koszulka, a do tego żółto-czerwono-czarne wstawki. Z kolei w drugim dominowały odważne odcienie różu i fioletu.

To jednak nie kolory wywołały ogromne kontrowersje, a dobór czcionki. Na platformie X burzę rozpętał niemiecki dziennikarz Tobias Huch, który zwrócił uwagę na jeden bardzo niefortunny szczegół.

"Za moją radą Adidas zaprzestanie sprzedaży koszulek z numerem 44, ponieważ ten łudząco przypomina nazistowski symbol SS" - poinformował publicznie przedstawiciel mediów.

ZOBACZ WIDEO: Piekielnie mocni rywale Polaków na Euro. "Dostaliśmy się tam kuchennymi drzwiami"

Na reakcję Adidasa nie trzeba było długo czekać. "Zablokujemy numer 44 tak szybko, jak to możliwe" - przekazał rzecznik tej popularnej marki, cytowany przez "Bild".

"W Adidasie pracują ludzie z około 100 krajów, nasza firma opowiada się za promocją różnorodności i aktywnie prowadzi kampanię przeciwko ksenofobii, antysemityzmowi, przemocy i nienawiści we wszelkich formach" - kontynuował Olivier Brueggen.

"Wszelkie próby promowania poglądów, które dzielą lub wykluczają, nie są częścią naszych wartości jako marki i zdecydowanie odrzucamy wszelkie sugestie, że taki był nasz zamiar" - zakończył rzecznik prasowy Adidasa.

Zgodnie z zapowiedzią znanego producenta, opcja personalizacji koszulki z numerem 44 nie jest już dostępna.

Euro 2024 w Niemczech rozpoczną się 14 czerwca i potrwają do 14 lipca.

Czytaj także:
Piłkarze pod szczególną ochroną. Pokazał, co się działo w hicie
Dramat na boisku. Nagle upadła na murawę 

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×