"On nie gra jak Polak". Zachwyty nad 17-latkiem

17-letni Jakub Żewłakow robi furorę na boiskach w niższych klasach rozgrywkowych. O umiejętnościach młodego piłkarza w samych superlatywach wypowiedział się jego wujek, Marcin Żewłakow, który był gościem w Kanale Sportowym.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Jakub Żewłakow YouTube / Akademia Piłkarska Legii Warszawa / Jakub Żewłakow
Jakub Żewłakow jest dopiero na początku swojej kariery piłkarskiej. Obecnie 17-latek występuje w Centralnej Lidze Juniorów oraz trzecioligowych rezerwach Legii Warszawa.

Już teraz nastolatek jest wyróżniającą się postacią. Potencjał w młodym zawodniku dostrzegł szkoleniowiec pierwszej drużyny Legii, który przed początkiem rundy wiosennej zabrał Żewłakowa na obóz przygotowawczy do Turcji.

O swoich odczuciach odnośnie do postawy 17-latka na boisku podzielił się Marcin Żewłakow. Były reprezentant Polski w Kanale Sportowym wymienił cechy charakterystyczne dla swojego bratanka.

ZOBACZ WIDEO: Michał Probierz zdradza, co pomyślał po obronionym przez Szczęsnego karnym

- On nie gra w piłkę jak Polak. Mam wrażenie, że zupełnie inaczej myśli, zupełnie inaczej zachowuje się na boisku niż Michał (Żewłakow, przyp. red.) czy ja. Jest piłkarzem, który zupełnie inaczej podchodzi do pewnych rzeczy - powiedział.

47-latek zaznaczył też, że jego bratanek w spokoju, bez nacisków ze strony rodziny, może rozwijać swoje umiejętności. Nikt na siłę nie narzuca też nastolatkowi ścieżki, którą miałby podążać.

Prowadzący program Mateusz Borek poprosił swojego gościa o to, by ten wskazał największe atuty Jakuba Żewłakowa. Były zawodnik m.in. Polonii Warszawa nie miał żadnych wątpliwości.

- Spokój. Umiejętność wyjścia z trudnych sytuacji czymś takim, co zaskakuje nawet jego tatę - podkreślił Marcin Żewłakow.

Dodajmy, że Jakub Żewłakow to syn Michała Żewłakowa, 102-krotnego reprezentanta Polski.

Jedna z bramek Żewłakowa od minuty 1:12:30:

Zobacz także:
Nowe wieści ws. Milika. Nie są pozytywne
Padło słowo "przepraszam". Przy okazji wbił "szpileczkę"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×