Trenerzy Warty i Zagłębia ocenili mecz. W jednej kwestii byli zgodni

Bardzo zgodni byli Dawid Szulczek i Waldemar Fornalik po meczu Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin (1:1) - przynajmniej w jednej zasadniczej kwestii.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
 Waldemar Fornalik WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Waldemar Fornalik
- Szanujemy punkt, choć prowadząc 1:0, chcielibyśmy mieć po ostatnim gwizdku trzy. Potrzebujemy zwycięstw, by się utrzymać. Całościowo Zagłębie sprawiało nieco lepsze wrażenie, jednak w końcówce my też mogliśmy wygrać, choćby w sytuacji, w której w słupek trafił Marton Eppel - powiedział na konferencji prasowej trener Dawid Szulczek.

Kilka kwestii trener Warty chciałby jeszcze poprawić. - Poszczególni zawodnicy muszą mieć więcej indywidualnych działań na swoich pozycjach. To było widać na tle Zagłębia, które przejmowało piłkę po prostych błędach, a potrafi grać bardzo dobrze z kontry. Pod względem tych cech indywidualnych mogę być zadowolony z Dawida Szymonowicza i Adama Zrelaka. Oni robią to świetnie. Solidnie funkcjonowaliśmy przy stałych fragmentach i w pressingu, czyli bez piłki, albo z piłką w sytuacjach statycznych - dodał.

Waldemar Fornalik też nie rozdzierał szat po remisie i szanował to, co jego zespół wywalczył na boisku. - Myślę, że zobaczyliśmy niezły mecz, w którym obie drużyny chciały wygrać. Przebieg był taki, że musieliśmy odrabiać straty. Udało nam się to, a potem mieliśmy okazje, by zadać decydujący cios. Takie miała też jednak Warta, dlatego niezależnie od statystyk, uważam, że remis oddaje to, co się działo przez 90 minut - ocenił.

- Zdobyliśmy jeden punkt z drużyną, która zawsze jest niewygodnym przeciwnikiem, dlatego trzeba go uszanować. Jeśli chodzi o cel na końcówkę sezonu, nie koncentrujemy się teraz na niczym konkretnym, walczymy z meczu na mecz - dodał Fornalik.

ZOBACZ WIDEO: Mamy Euro! Brak euforii wśród ekspertów pomeczowego studia
Czy KGHM Zagłębie Lubin gra na miarę swojego potencjału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×