Kozłowski poprawił swoje liczby. Bramka na otarcie łez [WIDEO]

Kacper Kozłowski swoim trafieniem dał nadzieję gospodarzom. Vitesse Arnhem przegrało jednak mecz aż 1:4 ze Spartą Rotterdam.

Rafał Szymański
gol Kozłowskiego YouTube / Sparta Rotterdam / Na zdjęciu: gol Kozłowskiego
W pierwszej części wtorkowej rywalizacji zawodnicy Sparty Rotterdam byli zabójczo skuteczni. Bramkarz Vitesse Arnhem musiał trzykrotnie wyciągać piłkę z siatki, a swoją obecność na murawie zaznaczyli kolejno: Shunsuke Mito, Pelle Clement oraz Koki Saito.

Kacper Kozłowski przebywał na boisku od samego początku i pokazał się z dobrej strony w doliczonym czasie gry. Anis Hadj Moussa celnie dośrodkował z narożnika boiska, natomiast młodzieżowy reprezentant Polski silnym strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Z kolei Mike Eerdhuijzen w 58. minucie przypieczętował zwycięstwo 4:1 Sparty. W 28. serii gier ekipa z Rotterdamu zgarnęła pełną pulę i w efekcie znajduje się na ósmym miejscu w stawce Eredivisie. Vitesse nie może wydostać się ze strefy spadkowej.

Kozłowski zakończył swój udział w meczu 10 minut przed upływem regulaminowego czasu gry, potem zastąpił go Amine Boutrah. Bilans ofensywnych pomocnika w rozgrywkach ligowych to 24 występy, dwa gole i cztery asysty. 20-latek przypomniał się selekcjonerowi seniorskiej kadry, Michałowi Probierzowi.

Vitesse Arnhem - Sparta Rotterdam 1:4 (1:3)
0:1 - Shunsuke Mito 7'
0:2 - Pelle Clement 19'
0:3 - Koki Saito 43'
1:3 - Kacper Kozłowski 45+1'
1:4 - Mike Eerdhuijzen 58'

Gol Kacpra Kozłowskiego (od 3:53):

Komitet Dyscyplinarny zadecydował. Wiadomo, co z "Lewym"