Ależ to wymyślił. Tylko spójrz, jak Polak oczarował w Turcji

Na tureckich boiskach swój kunszt pokazał Jakub Kałuziński. Pomocnik Antalyasporu popisał się efektowną asystą w zremisowanym 1:1 meczu z Ankaragucu.

Rafał Szymański
asysta Kałuzińskiego YouTube / beIN SPORTS Turkiye / Na zdjęciu: asysta Kałuzińskiego
We wtorek Antalyaspor podejmował niżej notowanego w tabeli przeciwnika. Od pierwszej minuty spotkania z Ankaragucu na murawie przebywali zarówno Adam Buksa, jak i Jakub Kałuziński. Drugi z nich zaprezentował próbkę swoich umiejętności.

Gospodarze wypracowali sobie jednobramkową przewagę w 40. minucie. Kałuziński w sytuacji bramkowej popisał się efektownym "no look passem" i w ten sposób wypuścił na wolne pole klubowego kolegę.

Do piłki pod bramką Ankaragucu dopadł Erdogan Yesilyurt. Doświadczony napastnik strzelał z nieco ostrego kąta, natomiast nie miał większych problemów z pokonaniem golkipera rywali. Yesilyurt dużo zawdzięcza młodzieżowemu reprezentantowi Polski.

Starcie w ramach 31. kolejki Super Lig zakończyło się remisem 1:1. W 64. minucie Efkan Bekiroglu ustalił rezultat.

Była to druga asysta Kałuzińskiego w trwającym sezonie ligowym. Przed mistrzostwami Europy defensywny pomocnik coraz głośniej puka do drzwi seniorskiej drużyny narodowej. Na ten moment musi zadowolić się występami w kadrze do lat 21.

Piękna asysta Kałuzińskiego (od 2:30):