Była piąta minuta doliczonego czasu. Drużyna Piątka pogrążyła Santosa? [WIDEO]

Istanbul Basaksehir Krzysztofa Piątka w samej końcówce doprowadził do remisu 1:1 z Besiktasem Stambuł. Tureccy dziennikarze uważają, że Fernando Santos powinien powoli pakować walizki.

Rafał Szymański
reakcja Santosa po golu rywali Twitter / beIN SPORTS Turkiye / Na zdjęciu: reakcja Santosa po golu rywali
Po trzech porażkach z rzędu, sympatycy Besiktasu liczyli na przełamanie w rozgrywkach Super Lig. W 16. minucie czwartkowego spotkania nadzieję na komplet punktów dał im Omar Colley. Później goście oddali jednak inicjatywę.

Krzysztof Piątek zagrał w pełnym wymiarze, a jego zespół wypracował sobie więcej sytuacji bramkowych. Dopiero w piątej minucie doliczonego czasu zespół ze Stambułu zamienił jedną z nich na gola. Emirhan Ilkhan strzałem głową po dośrodkowaniu z narożnika ustalił rezultat na 1:1.

Gdy piłka wylądowała w siatce, stacja "beIN SPORTS" pokazała wymowną reakcję Fernando Santosa. Opiekun Besiktasu nie mógł pogodzić się z kolejną stratą punktów.

- Mieliśmy szansę, aby zakończyć mecz. Mogliśmy wyjść na prowadzenie 2:0. Mecz toczył się dalej przy stanie 1:0 do doliczonego czasu. Powinniśmy wepchnąć piłkę na połowę przeciwnika, zabić tam czas i nie zrobiliśmy tego. Straciliśmy gola po strzale głową stosunkowo niskiego zawodnika. To byłoby ważne zwycięstwo. Nie mogę znaleźć nic do powiedzenia - stwierdził Santos, cytowany przez sportwitter.com.

Wygląda na to, że Santos nie ma przyszłości w Stambule. Na antenie "Sports Digitale" dziennikarz Ertan Suzgun potwierdził, że były selekcjoner nie poprowadzi Besiktasu w następnym sezonie. Zgodnie z ustaleniami Sercana Dikme, klub będzie musiał mu zapłacić pół miliona euro odszkodowania za przedwczesne rozstanie.

W Turcji 69-latek ma wręcz fatalne statystyki. Serwis "Opta" wyliczył, że Santos jest trenerem Besiktasu z najniższym procentem zwycięstw (33 proc.) od sezonu 1987/88, odkąd za wygraną w Super Lig przyznaje się trzy punkty.

Istanbul Basaksehir - Besiktas Stambuł 1:1 (0:1)
0:1 - Omar Colley 16'
1:1 - Emirhan Ilkhan 90+5'

Sensacyjne nazwisko w kadrze Polski? "Na co czekać?"

Czy Santos powinien zostać zwolniony jeszcze przed końcem sezonu?