Piękna seria Wieczystej Kraków zakończona

Lider III ligi grupy IV Wieczysta Kraków nie odniósł dwunastej wygranej z rzędu. Zespół Sławomira Peszki 1:1 zremisował z Podlasiem Biała Podlaska.

Michał Piegza
 Maciej Jankowski, Przemysław Kapek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Maciej Jankowski, Przemysław Kapek

Trwająca od października seria wygranych Wieczystej zakończona. Prowadzący w tabeli IV grupy III ligi krakowianie podejmowali 5. w tabeli Podlasie Biała Podlaska. Goście to ostatni zespół jaki w lidze pokonał Wieczystą. Jesienią było 3:2 dla Podlasia.

W spotkaniu na gole czekać trzeba było do końcówki. W 78. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Damian Lepiarz szczęśliwie głową umieścił piłkę w bramce. Krakowianie do remisu doprowadzili cztery minuty później. Wówczas pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Jankowski precyzyjnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Gospodarze do końca szukali zwycięskiego trafienia, ale wyniku nie zmienili. W efekcie seria wygranych Wieczystej Kraków zakończyła się na jedenastu meczach. Dodatkowo miejscowi po raz pierwszy w rozgrywkach nie wygrali na własnym obiekcie, gdzie wcześniej po trzy punkty sięgali w jedenastu potyczkach.

W tabeli lider jest w komfortowej sytuacji. Wieczysta nad 2. w lidze Siarką Tarnobrzeg ma trzynaście punktów przewagi, ale wicelider w 24. serii rozegra jeszcze mecz  z Chełmianką Chełm.

Wieczysta Kraków - Podlasie Biała Podlaska 1:1 (0:0)
0:1 - Damian Lepiarz 78'
1:1 - Maciej Jankowski 82'