Adam Buksa trafi do tureckiego giganta? Dobre występy przynoszą efekty

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki /  Na zdjęciu: Adam Buksa
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adam Buksa
zdjęcie autora artykułu

Adam Buksa ma całkiem dobry sezon w lidze tureckiej. W związku z tym według mediów interesuje się nim jeden z lokalnych gigantów.

W obecnym sezon mamy wielu Polaków, którzy dobrze sobie radzą na tureckiej ziemi. Najbardziej jaskrawym przykładem jest Sebastian Szymański, który bije się o mistrzostwo kraju w barwach Fenerbahce Stambuł.

Mamy też dwóch napastników, którzy regularnie trafiają do siatki. Mowa o Krzysztofie Piątku i Adamie Buksie. Drugi z nich jest obecnie wypożyczony z RC Lens do Antalyasporu, w którego barwach zdobył 13 bramek w 28 meczach ligowych.

Z informacji podanych przez "Damga Gazetesi" wynika, że teraz reprezentantem Polski interesuje się Besiktas Stambuł. Jest to spowodowane nie tylko jego dobrą formą, ale też faktem, że Antalyasporu nie stać na wykupienie 27-latka z Lens.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie gra już w piłkę, ale dalej jest o nim głośno

W umowie na wypożyczenie piłkarza zawarta jest opcja wykupu opiewająca na pięć milionów euro i dla jednych taka kwota jest dużym problemem, a dla innych może być spokojnie do zapłacenia. Besiktas niedawno pokazał, że dysponuje sporymi środkami.

Przecież w lutym turecka ekipa wykupiła Ernesta Muciego z Legii Warszawa za około 10 milionów euro. W związku z tym, gdyby za Buksę faktycznie musieli zapłacić połowę tej kwoty, zapewne mogliby sobie na to pozwolić.

Czytaj też: Wspomina, co się działo z Lewandowskim Najważniejsza kobieta w świecie futbolu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty