Wisła Płock wygranym soboty w Fortuna I lidze

Wisła Płock jako jedyna zdobyła komplet punktów w sobotnich meczach Fortuna I ligi. Drużyna Dariusza Żurawia pokonała 1:0 GKS Tychy. Inne dwa spotkania zakończyły się remisami.

piłkarze Wisły Płock WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Płock
Jedyna bramka na stadionie w Tychach padła w 42. minucie, a jej zdobywcą był Fabian Hiszpański. Strzelec dostał podanie od napastnika Łukasza Sekulskiego i po ułożeniu sobie futbolówki na stopie, pokonał Macieja Kikolskiego. GKS złapał zadyszkę i zaczął mieć problem z punktowaniem. Dlatego też podopieczni Dariusza Banasika oddalają się od bezpośredniego awansu do PKO Ekstraklasy. Z kolei Wisła zwiększa szanse na występ w barażach.

W pierwszej połowie meczu Odry Opole z Miedzią Legnica były aż cztery faule wycenione przez sędziego Tomasza Wajdę na napomnienie żółtym kartonikiem. To więcej niż klarownych sytuacji podbramkowych. Oba zespoły było stać na oddanie jednego uderzenia celnego przed zejściem na przerwę do szatni.

Jeżeli kibice w Opolu spodziewali się żwawszego grania po zmianie stron, to byli rozczarowani. Najważniejsza informacja była taka, że ani Odrze, ani Miedzi nie udało się przeprowadzić ani jednego skutecznego ataku. Szans było nieco więcej, ale generalnie również po zmianach personalnych jedenastkom nie wychodziło granie w ofensywie.

Zagłębie Sosnowiec przebudziło się po rozpoczęciu współpracy z nowym trenerem Markiem Saganowskim. Niewiele zabrakło czerwonej latarni ligi nawet do zdobycia kompletu punktów. Zagłębie długo prowadziło w Niecieczy, a bramka na 1:1 dla Bruk-Betu Termaliki padła dopiero w 88. minucie za sprawą uderzenia Wojciecha Jakubika. Wcześniejsze trafienie Kamila Bilińskiego przełożyło się ostatecznie na punkt dla Zagłębia.