Ależ zakręcił. Kapitalny gol gwiazdora Legii [WIDEO]

W 30. minucie Marc Gual wyprowadził Legię Warszawa na prowadzenie w meczu z liderującą Jagiellonią Białystok w ramach 27. kolejki PKO Ekstraklasy. Trzeba przyznać, że Hiszpan dał popis w polu karnym rywala.

Jakub Fordon
moment uderzenie Marca Guala Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: moment uderzenie Marca Guala
Po gorszym okresie Legia Warszawa zaczęła spisywać się lepiej w PKO Ekstraklasie, czego efektem były dwa zwycięstwa. A to wszystko przed hitem w 27. kolejce, w ramach której do stolicy Polski przyjechała liderująca Jagiellonia Białystok.

Jaga nie spisuje się dobrze w spotkaniach z czołówką ligi i to potwierdziło się w Warszawie. Już po pół godzinie gry w euforię kibiców Legii wprowadził Marc Gual. Jego trafienie sprawiło, że Legia objęła prowadzenie.

Kolejny raz w tym sezonie, a także podczas pobytu w stołecznym klubie błysnął Josue. To jego efektowne podanie sprawiło, że Hiszpan znalazł się z piłką w polu karnym. Po dobrym przyjęciu zamarkował strzał, czym nabrał obrońcę.

Gual dzięki temu miał wolne miejsce na oddanie strzału i ostatecznie prawą nogą uderzył na bramkę Zlatana Alomerovicia i umieścił piłkę w siatce. Wielkiej celebracji oczywiście nie było, bo pomocnik przeszedł do Legii po tym, jak spędził dwa sezony w Jagiellonii.

"MARC GUAAAL! Znakomicie zakręcił piłkarz Legii Warszawa w polu karnym!" - podpisał nagranie z bramki Hiszpana oficjalny profil Canal+ Sport.

Ostatecznie jednak po zakończonym spotkaniu kibice gospodarzy nie mieli powodów do radości. Ich ulubieńcy nie utrzymali prowadzenia, bo w 83. minucie do remisu doprowadził Jesus Imaz i ostatecznie padł remis 1:1 (relacja TUTAJ).