Polska ma już następcę Lewandowskiego? Zaskakujące słowa byłego selekcjonera

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Michał Probierz
Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Michał Probierz
zdjęcie autora artykułu

Robert Lewandowski jest zdecydowanie najlepszym polskim napastnikiem. Czy po jego odejściu na emeryturę powstanie potężna wyrwa w kadrze? Jerzy Engel wskazuje, że nie.

W tym artykule dowiesz się o:

Robert Lewandowski pomógł reprezentacji awansować do finałów EURO, choć w meczach barażowych gola nie zdobył. Kapitan kadry wykorzystał jednak pierwszego karnego w serii jedenastek w potyczce z Walią, a potem cieszył się z kolegami po tym, jak Wojciech Szczęsny zatrzymał strzał rywala w piątej kolejce.

Lewandowski ma już 35 lat i najbliższe EURO 2024 może być jego ostatnim wielkim turniejem. Czy po jego odejściu na emeryturę powstanie potężna wyrwa w kadrze? Jerzy Engel wskazuje, że nie i podaje swoje argumenty.

- Mamy bardzo wielu utalentowanych zawodników. Obserwuję pracę akademii i widzę, ile mamy w Polsce talentów. To się w głowie nie mieści. Problem tylko w tym, żeby trafili na dobre przeprowadzenie ich kariery do momentu zawodowej kariery - podkreśla były selekcjoner reprezentacji Polski dla "Kanału Sportowego".

ZOBACZ WIDEO: Mamy Euro! Brak euforii wśród ekspertów pomeczowego studia [b]

[/b]Jerzy Engel tłumaczy, że Lewandowski jako junior nie zapowiadał się na piłkarza światowej klasy. Były selekcjoner docenia pracę polskich trenerów i wystosował do nich specjalny apel.

- Jako junior Robert Lewandowski się zupełnie nie wyróżniał. Widzę, jak trenerzy pracują w akademiach i jestem przekonany, że na kolejnego Lewandowskiego długo nie będziemy czekać. Nie przyspieszajmy rozwoju młodych zawodników - dodaje.

Zobacz także: Tabela Ekstraklasy: coraz ciekawiej. Będzie sensacja? Mecz błędów w Lubinie. Górnik goni czołówkę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty